Esimene edasipääseja olemas: Kamerun jäi taas kaotusseisu, kuid lõpuks tuli koondise legend ja näitas võimu (0)

Kameruni eest 77 matšiga 25 väravat löönud Vincent Aboubakar sai juba kirja oma turniiri neljanda värava. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Aafrika Rahvaste Karikal alustati teise mänguvooruga ning koheselt selgus ka esimene edasipääseja: võõrustajariik Kamerun loputas Etioopiat 4:1 ja kindlustas seega koha 16 parima seas. Alagrupi teises kohtumises õnnestus Burkina Fasol võita Roheneemesaari.

Kuigi päeva esimeses matšis oli Kamerun sulaselge favoriit, siis üllataval kombel õnnestus ainult kodumaal mängivatest palluritest koosneval Etioopia koondisel lüüa neljandal minutil kohtumise esimene värav: kollasärgid kombineerisid kaunilt ja lõpuks veeretatigi pall Andre Onanast mööda. Seega jäid Les Lions Indomitables teist kohtumist järjest kaotusseisu.

Erinevalt avaduellist ei tulnud seekord aga sugugi kaua viigiväravat oodata - ainult neli minutit hiljem tegi Etioopia kollkiiper korraliku prohmaka ning tõusis arusaamatult kaugele väravajoonest ehk kui pall jõudis Lyonis pallivale Karl Toko Ekambile, siis tuli ründajal nahkkera peaga lihtsalt tühja võrku koksata.

Kuigi korra said võõrustajad palli avapoolajal veelkord väravasse, siis antud olukorra tühistas peakohtunik suluseisu tõttu. Liialt kurvaks see Kameruni mehi aga ei teinud, kuna teise poolaja alguses lõi koondise legend Vincent Aboubakar kolme minutiga kaks väravat. Toni Conceicao hoolealused näitasid ka edaspidi selgelt domineerivat mängupilti ja peagi lisas Ekambi oma teise. Lõpuminutitel tekkis etiooplastel suurepärane võimalus lüüa ka teine - Kameruni kaitsjad tegid väga kehva söödumänge - kuid lõpuks vihises pall pisut üle lati.

Kuna Kamerun teenis ka avavoorus kolm punkti, siis sellega kindlustati ka pääs järgmisesse vooru. Kuigi kaks kümnendit tagasi jõudis koondis viiest katsest kolmel finaali, siis viimastel aastatel pole nõnda hästi läinud: 2017. aastal saadi küll üldvõit kätte, ent sellele eelnes alagrupivoorus põrumine ja 2019. aastal langeti heitlusest just 16 parima seas.

Paar tundi hiljem said kokku ka Roheneemesaared ja Burkina Faso, kes tõenäoliselt jagavad omavahel ära teise edasipääsupileti. Tänases matšis, mis oli turniirile omaselt üsnagi väravatevaene, lõi kohtumise ainsa värava Les Etalons'i (Burkina Faso) ääremängija Hassane Bande. Seega tõusid võistkonnad viimase vooru eel võrdsetele punktidele, mis tähendab, et paari päeva pärast saab näha tõsiselt põnevat kulminatsiooni: teisele kohale võivad tõusta nii Roheneemesaared kui ka Burkina Faso ning suurema üllatuse korral võib koha napsata hoopis 1962. aasta meister Etioopia.

A-alagrupp:

Kamerun - Etioopia 4:1 (1:1)
8., 67. Karl Toko Ekambi, 53., 55. Vincent Aboubakar - 4. Dawa Hotessa

Roheneemesaared - Burkina Faso 0:1 (0:0)
39. Hassane Bande

1. Kamerun (6 punkti, väravatevahe 6:2)
2. Burkina Faso (3 punkti, väravatevahe 2:2)
3. Roheneemesaared (3 punkti, väravatevahe 1:1)
4. Etioopia (0 punkti, väravatevahe 1:5)

Esimesed kaks võistkonda pääsevad otse 16 parima sekka ning lisaks sellele saavad neli parimat kolmanda koha omanikku järgmisesse vooru.