Menüü
Veebisait

Esimene täispikk päev: Wales. Golf. Madrid. Just selles järjekorras. Alustab Soome, aga mitte De Bruyne (0)

Foto: Scanpix / Paul Childs / REUTERS

Wales. Golf. Madrid. Just selles järjekorras. See Gareth Bale'i kohta käiv meem on paljuski huumor, aga siiski on seal ka terake tõtt. Pole saladus, et Bale on Walesi eest mängides erakordselt motiveeritud. Ja nüüd on ta Walesiga taas EM-il. 

Eelvaate lugemiseks kliki koondise nimel!

Bale andis ka avamängu eelsel pressikonverentsil mõista, et Walesi eest mängimine on midagi enamat kui tavaliseks jalgpallikohtumiseks putsapaelte kinnisidumine. "Kaptenipaela kandmine on niikuinii väga suur au, aga eriti suurturniiril. See on üks minu karjääri tipphetkedest. Ma tunnen, et olen väga heas vormis. Lõin hooaja lõpus päris mitu väravat ja olen oma füüsilist vormi hästi ajastanud. Ma lähen platsile ja tahan Walesi eest anda 110 protsenti."

Bale'i ja Walesi ülesanne pole sel turniiril aga lihtne, sest vastas on kolm parajat pähklit. Itaalia alustas turniiri jõudemonstratsiooniga, Türgi on salakaval ning kolmas vastane on Šveits ehk Bale'i sõnade kohaselt meeskond, mis kuulub maailma kümne parima koondise sekka. "Kõik on rasked vastased," resümeeris Bale.

REKLAAM

Bale ning Šveitsi kapten Granit Xhaka sõnastasid meeskondade eesmärgid sarnaselt, aga samal ajal ka väga erinevalt. Bale'i jaoks oli eesmärk alagrupist edasipääs. Xhaka oli aga resoluutsem: "Peame lõpetama kahe parema seas, kõik muu oleks pettumus."

Wales ja Šveits on ajaloos omavahel kohtunud neljal korral - kolm esimest mängu kuulusid Šveitsile, aga viimase - kümme aastat tagasi peetud mängu - võitis Wales. Mõistagi pole kordagi varem mängitud Bakuus, nagu seekord ette on nähtud. Staadionile oodatakse ligi 35 000 pealtvaatajat.

Rasmus Voolaid: "Isiklikult ootan ma seda mängu tänasest päevast isegi kõige rohkem. Mis siis, et Soome või suurfavoriit Belgia alles hiljem lavale astuvad. 2016. aasta EM-il oli Gareth Bale maagiline ja miks ei võiks ta seda uuesti teha. Juba edasipääs alagrupist oleks päris suur saavutus ja kui õnnestuks Šveitsist jagu saada, siis oleks suur samm selle suunas tehtud. Ennustan, et Bales 2, Šveits 1."

Coolbeti koefitsiendid:

Walesi võit - 4,24
Viik - 3,02
Šveitsi võit - 2,16

Kõik pilgud on Teemul. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

15. november 2019. aastal oli Soome vutiajaloo seni suurim päev. Just siis kindlustati endale koht 2020. aasta EM-finaalturniiril. Toona arvati, et EM-il mängitakse umbes poole aasta pärast, ent reaalsuses sai poolest poolteist.

Soome rännak EM-ile sai eelmisel nädalal aga arvestatava tagasilöögi, kui ainsas kontrollmängus kaotati Eestile 0:1. Tulemus tulemuseks, aga sellest veelgi murettekitavam oli meeskonna esitus. Tahtmata küll Eesti saavutust maha teha, siis EM-ile sõitev koondis ei peaks laskma end Eestil kodus niivõrd üle mängida. Soome õnneks oli tegu ainult kontrollmänguga.

"Oleme seda turniiri nii kaua oodanud ja siis lükati see edasi. Ootame seda pikisilmi ja päris raske on kirjeldada, mida me praegu tunneme. Vägev, et me oleme lõpuks ometi peaaegu kohal," rõõmustas Soome koondise kaitsja Paulus Arajuuri mängu eel pressiga suheldes.

Soome jaoks nii ajalooline finaalturniiride avang leiab aset Helsingist üldse mitte kaugel ehk Kopenhaagenis ja vastaseks on Taani. Selle riigiga on hästi kursis ka soomlaste suurim staar Teemu Pukki, kes enne Norwichisse siirdumist Brondby särki kandis. "Tore on tagasi Taanis olla, mul olid siin neli imelist aastat. Vastane on aga raske, sest neil on väga head mängijad ja meeskond on heas hoos. Kui tahame siit tulemust saada, siis peame näitama enda parimat mängu," sedastas Soome rahvuskangelane.

Soome ajaleht Ilta-Sanomat kuulas enne mängu natuke Brondby fännide seas maad ja selgus, et nad pole Pukkit unustanud. "Kui Pukki skoorib, siis ma natuke naeran ja võibolla ka plaksutan," teatas üks poolehoidja. 

See on küll suur mäng Soome jaoks, aga mitte ainult. Ka Taani teeb ajalugu, sest mängitakse ju ikkagi enda kodus. Simon Kjaer on oma koondisekarjääri jooksul näinud kõike ja mänginud suurtes klubides üle Euroopa, ent see pole eesootava kõrval mitte midagi. "Mängida Taanis EM-i on vägevam kui ükskõik, mis minu karjääris seni juhtunud. See on täiesti teine tunne!" kuulutas ta.

Rasmus Voolaid: "Veel eelmise nädalani olin Soome osas positiivselt meelestatud, aga paraku oli nende esitus Eesti vastu niivõrd mannetu. Jah, kontrollmängud ja finaalturniir on kaks erinevat asja, aga ma kardan, et neil läheb sel turniiril ikka väga raskeks. Taani paneb Soomele üpris mugava paki. Noh, näiteks 3:0 nagu Itaalia eile Türgilegi."

Coolbeti koefitsiendid:

Taani võit - 1,42
Viik - 4,42
Soome võit - 10,05

Artjom Dzjuba (esiplaanil) tuleb tegema, Axel Witsel (taga) ja Kevin De Bruyne mitte.  Foto: Scanpix / Anatoli Maltsev / EPA

Eelmisel MM-il kolmanda koha saavutanud Belgia koondis põleb soovist teha seekord EM-il veelgi vägevam tulemus ja see tähendab minimaalselt finaalikohta. Teekond finaali suunas algab Peterburis.

Belgia koondis sai mängueelsel päeval aga suure tagasilöögi osaliseks, kui selgus, et Meistrite liiga finaalis vigastada saanud Kevin De Bruyne siiski ei saa avamängus kaasa teha. Lisaks temale jääb eemale ka Peterburiga hästi tuttav - kohalikus Zenitis aastaid pallinud - Axel Witsel. Vähemalt De Bruyne plaanib aga Taani vastu juba platsile joosta.

Kogenud Jan Vertonghen tundis ühe soojaga De Bruynele kaasa ja pühkis endalt ka favoriidikoorma minema. "Meil pole olnud lihtne ettevalmistus, sest mitmed mängijad on vigastatud. Mul on olnud De Bruynega sama vigastus ja see võtab aega. Õnneks on meil talendikas ja sügav koosseis.

Ma ei usu, et Belgia turniiri favoriit oleks. Minu arust on see kas Prantsusmaa või Inglismaa. Samas usun, et oleme võimelised mõlemat alistama. Oleme Inglismaast viimastel aastatel paar korda jagu saanud, sama kehtib ka prantslaste kohta. Mitte kellelegi ei meeldi meiega mängida, seda ma võin lubada."

Venemaa ründetuus Artjom Dzjuba oli pressikonverentsil endale omaselt sirgjooneline. Võibolla on keegi veidi närvis, aga mina pinget ei tunne. Oleme analüüsinud kõiki mänge ja teame täpselt mida tegema peame. Ma ei taha Belgiaga võidelda. Tahan jalgpalli mängida. See on teine spordiala."

Rasmus Voolaid: "Meeskondade viimased omavahelised kohtumised on olnud päris meelelahutuslikud ja väravarohked. Loodaks taas sama näha, aga Belgia on siiski klassi võrra kõvem sats. Ennustan neile võitu mitmeväravalise vahega." 

Coolbeti koefitsiendid:

Belgia võit - 1,87
Viik - 3,55
Venemaa võit - 4,67

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti