Esimene üllatus juba käes: uustulnukas rikkus Liverpooli päeva (0)

Aleksandar Mitrovic röövis Liverpoolilt, Darwin Nunezelt ja Mo Salahilt tähesära. Foto: Scanpix / Reuters / Peter Cziborra

Inglismaa Premier League pakkus suure üllatuse juba esimese vooru teises mängus, kui selleks hooajaks kõrgseltskonda tõusnud Fulham viigistas kodus 2:2 tiitlipretendent Liverpooliga.

Möödunud hooajal Inglismaa esiliiga kinni pannud Fulham alustas kõrgliigas kohe hea emotsiooniga. Juba 32. minutil mingi mängu juhtima, kui möödunud hooajal Championshipis 43 väravat löönud 27-aastane Serbia tipuründaja Aleksandar Mitrovic edestas õhuvõitluses Trent Alexander-Arnoldit ja rammis paremalt äärelt tulnud tsenderdusega peaga lati alla.

Kuigi Liverpool valdas rohkem palli, suutis Fulham ka eduseisu järel külalistele peavalu valmistada. 57. minutil oli kodumeeskond väga lähedal 2:0 edu haaramisele, ent Neeskens Kebano löök raksatas posti.

64. minutil astus püünele Liverpooli suvine täiendus, Benficast toodud noor Uruguay ründaja Darwin Nunez. Mees jõudis Roberto Firmino väljavahetamise järel platsil olla vaid 13 minutit, kui suunas Mohamed Salahi tsenderduse efektselt kannaga Marek Rodaki selja taha - 1:1.

Vaid veidi hiljem kukutas Virgil van Dijk karistusalas Mitrovici, kinkides Fulhamile hea võimaluse taas juhtima asuda. Mitrovic kasutas šansi ära, kõmmutades penalti 72. minutil tugevalt Alisson Beckeri käe kõrvalt võrku. Nii sai Mitrovicist sel hooajal esimene mängija, kes Premier League'is vähemalt kaks väravat löönud. Kui ta viimati (2020-21) Inglismaa kõrgliigas pallis, jäi tema saldoks kogu hooajaga kolm väravat. Kuigi ka toona oli ta Premier League'i saabunud särava Championshipi hooaja pealt (2019-20 lõi ta esiliigas 26 väravat).

Fulham ja Mitrovic siiski kõiki pealkirju tänasega endale ei röövinud, sest 81. minutil jättis Nunez tsenderdusest tulnud palli ühe puutega ette Salahile, kes vormistas mängu lõppsseisu 2:2. Egiptlane on nüüd Liverpooli hooaja avamängus skoorinud juba kuuel hooajal.

Fulham - Liverpool 2:2 (1:0)