Esimene Wengeri derbi lõppes viigiga (0)

Prantsusmaa kõrgliigas läksid omavahel vastamisi pikaaegsed Prantsusmaa koondislased ja meeskonnakaaslased Arsenali päevilt Thierry Henry (Monaco) ja Patrick Vieira (Nice).

Henry ja Vieira võitsid koos nii 1998. aasta maailmameistrivõistlused kui kaks suve hiljem Euroopa meistritiitli ning mängisid Arsenalis koos kokku 313 mängus aastatel 1999-2005, kus neid juhendas legendaarne Arsene Wenger. Nüüd on mehed Wengeri jälgedes treenerimaailma astunud.

"See oli kummaline, väga kummaline," rääkis taaskohtumisest Henry, kes juhendab Monacot. "Kui nägin teda riietusruumist väljumas, tundus see imelik. Me käisime neist treppidest, ronisime neist koos üles, kui mängisime, aga kui nüüd mäng algas, tegime mõlemad oma tööd."

Palliväljakul leppisid vanad sõbrad 1:1 viiki - tabelis kõrgematele kohtadele mängiv Nice pidi küll terve teise poolaja vähemuses mängima, kuid Monaco ei suutnud võitude teele naasta. Henry ei saanud veel väljakule saata Cesc Fabregast, sest tegu oli kollavestide mässu tõttu edasi lükatud mänguga.

Monaco - Nice 1:1 (0:1)