Esimesed kaheksandikfinaalid teada: Inglismaa ja Holland näitasid klassi, USA ja Senegal võtsid üliolulised võidud (0)

Inglismaa eest kaks väravat löönud Marcus Rashford. Foto: Scanpix / Frank Augstein / AP Photo

Katari MM-finaalturniir kümnendal päeval said selgeks kahe alagrupi lõppseisud: A-alagrupis alistas Senegal Ecuadori ning pääses koos hollandlastega edasi, B-alagrupis teenisid inglased grupivõidu ning napilt Iraani langetanud USA jäi teiseks.

• 29.11. kell 17.00 A-alagrupp Ecuador - Senegal
  • 29.11. kell 17.00 A-alagrupp Holland - Katar
  • 29.11. kell 21.00 B-alagrupp Iraan - USA
  • 29.11. kell 21.00 B-alagrupp Wales - Inglismaa
  • Osale MM-i ennustusmängus!

A-alagrupis olid pilgud suunatud eelkõige Ecuadori ja Senegali kohtumisele. Senegal vajas võitu, Ecuadorile oleks piidanud viigist. Senegal asus kohtumist 44. minutil juhtima, kui Ismaila Sarr realiseeris enda teenitud penalti. Moises Caicedo lõi 68. minutil nurgalöögi järel viigivärava, aga Ecuadori rõõm ei kestnud kaua, sest kaks minutit hiljem taastas Kalidou Koulibaly karistuslöögi järel Senegali eduseisu. Ecuador küll otsis lõpuminutitel viigiväravat, aga Senegal pidas vastu. Senegal sai alagrupis kuue punktiga teise ja Ecuador nelja punktiga kolmanda kohal.

Teises samal ajal toimunud mängus oli Holland kindel ning võidutses korraldajamaa Katari vastu seisuga 2:0. Avavärava lõi Cody Gakpo 26. minutil, kes skooris seega kõigis kolmes alagrupikohtumises. 49. minutil duubeldas eduseisu Frenkie de Jong, kes oli jaol lahtisel pallil. Holland kogus grupimängudega seitse punkti, Katar jäi nulli peale.

Poliitikamaastikul mitte just kõige suuremad sõbrad olevad Iraan ja USA pidasid omavahel maha tasavägise matši. Ameeriklased olid mängu alguses domineerivamad ning said lõpuks värava kätte. Viiki vajanud asiaadid said teisel poolajal aga üha paremini mängu sisse ja lõpuminutitel oldi väravale päris lähedal. Seda aga ei tulnud ehk kaheksandikfinaalis läheb USA kokku hollandlastega.

Wales vajas Inglismaa vastu võitu, et oleks võimalus alagrupist edasi pääseda. Esimene poolaeg lõppes 0:0, aga riietusruumist naasis paremini Inglismaa, kes lõi lühikese aja jooksul kaks väravat. Marcus Rashford skooris teise poolaja alguses otse karistuslöögist ning Phil Foden sahistas Harry Kane'i söödust. Lõppseisu 3:0 vormistas 68. minutil Kalvin Phillipsi söödust Rashford. Inglismaa lõpetas alagrupi seitsme punktiga esikohal ja kohtub kaheksandikfinaalis Senegaliga. Wales sõidab ühe punktiga koju.