Esmakordne suur finaal ootab: Cosmos ei suutnud Smsraha vingele lõpule vastu panna (0)

Viimsi FC Smsraha hoidis oma võidulootust elus. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Coolbet Saaliliiga finaalseeria võitja selgub võistlussarja ajaloos esimest korda viienda mänguga, kui Viimsi Smsrahal õnnestus lisaajal alistada eelmises kahes duellis võidutsenud Tallinna Cosmos. Otsustav kohtumine peetakse juba ülehomme.

Kuna enne tänast oli Cosmosel kirjas kaks võitu, siis oli meeskonnal ülesanne lihtne: täna tuli samuti võidupunktid kirja saada ning meeskond olekski Smsraha valitsemisaja lõpetanud. Mängu võis teha pisut lihtsamaks ka teadmine, et matšist jäid kaartide tõttu eemale kaks Viimsi võtmemängijat ehk Artur Makarov ja Nikita Andrejev.

Kuigi esimese tabamuse sai kirja võõrustajatiim Viimsi, siis teise poolaja keskpaigaks juhtisid külalised juba 3:1. Seejärel tõttas omadele appi 30-aastane Artur Bõstrov, kes lõi nelja minutiga kaks väravat ning viis matši lisaajale. Juurde tulnud kümne minutiga omasid mõlemad häid võimalusi, mis lõpuks siiski ära luhati. Paar minutit enne lõppu pääses Viimsi aga taas tänu Ervin Stüfi täpset trahvilööki juhtima ja lõpusekunditel läks Cosmos väravat otsima ning kinkis sellega vastastele veel ühe tabamuse.

Alates 2018. aastast alati meistriks kroonitud Viimsi Smsraha on seega lähedal oma seeria jätkamisele. Tallinna Cosmos püüab aga saada oma kolmandat tiitlit ning esimest viimase nelja aasta sees. Ülioluline finaalmäng toimub sel pühapäeval Kiili spordihoones kell 19.