Euroopa liiga spetsialist sai koduliigas valusa kaotuse ja flirdib jätkuvalt väljakukkumisega (0)

Sevilla poolkaitsja Ivan Rakitic. Foto: Scanpix / Julio Munoz / EPA

21 hooaega järjest Hispaania kõrgliigas esikümnes lõpetanud ja käimasoleval sajandil koguni kuus korda Euroopa liiga võitjaks kroonitud Sevilla sipleb mudas. Täna saadi koduliigas hooaja kaheksas kaotus ja liigatabelis ollakse tagantpoolt neljandal kohal.

Sevilla asus võõrsil Girona vastu 13. minutil juhtima, kui Tanguy Nianzou suunas Ivan Rakitici karistuslöögi peaga võrku. Vaheajale mindigi Sevilla minimaalses eduseisus, aga Girona lõi kohe teise poolaja alguses viigivärava, kui sahistas Cristhian Stuani. Sevilla murti lõplikult maha 88. minutil Yangel Herrera tabamusest.

Nagu öeldud, siis Sevilla asub liigatabelis tagantpoolt neljandal ehk 17. kohal, olles 17 mänguga kogunud vaid 15 punkti. Vaatamata kehvale vormile koduliigas ollakse endiselt konkurentsis Euroopas, sest pärast Meistrite liigast väljalangemist kohtutakse Euroopa liiga 1/32-finaalis hollandlaste PSV Eindhoveniga. Girona on liigas 11. kohal ja edestab Sevillat kuue punktiga.

Rayo Vallecano sai võõrsil 1:0 jagu Real Valladolidist. Isi Palazon ei realiseerinud esimesel poolajal penaltit, aga heastas oma eksimuse teisel kolmveerandtunnil, kui lõi Vallecano võiduvärava. Vallecano asub liigas 26 punktiga kaheksandal ja Valladolid 17 silmaga 16. tabelireal.

Girona - Sevilla 2:1 (0:1)