Fantasy nipinurk: lühike aeg taastumiseks võib rotatsiooni tuua (0)

Pavel Marin vigastas nädalavahetusel reit ja tema võib selle nädala valikust välja jätta. Foto: Oliver Tsupsman

Täna algab Premium liiga selle hooaja esimene nädalasisene voor. Tee oma Fantasy valikud täna õhtul hiljemalt kella viieks!

Selle mängunädala muudab Fantasy sõprade jaoks keeruliseks tõsiasi, et eelmine voor lõppes alles pühapäeval. Nii tuleb mitmel meeskonnal mängudele vastu minna kahepäevase puhkuse pealt, mis võib tavapärastesse koosseisudesse tuua mitmeid vangerdusi, mida on küllalt raske ette ennustada.

Möödunud voorus saadi kätte 100 punkti piir

Veel enne selle nädala soovituste juurde siirdumist vaatame üle eelmise vooru tipud. Kui avavooru parim teenis väga kõrge skoori ja 99 punkti, siis sel nädalavahetusel keerati vunki veel juurde ning Alessandra-Victoria Jasska võistkond Jalka Assu kogus kokku 100 silma.

REKLAAM

Premium liiga mängijatest oli parim FC Kuressaare noor kaitsja Mairo Miil, kelle võistkond rabakonn teenis 97 punkti, mis oli üldarvestuse neljas tulemus. Oma treeneritarkuseid demonstreeris Tartu Tammeka juhatuse liige ning esindustiimi konsultant Indrek Koser, kelle tiim Fc elgringo kogus 93 punkti - sama palju sai ka Tartu jalgpalliajakirjanik Kaspar Koort.

Vägeva stardi tegi ka alles möödunud nädal Fantasyga liitunud Narva Transi Bermuda koondislasest keskkaitsja Dante Leverock, kes näitas, et ka veidi hiljem mänguga ühinedes on võimalik kõrgesse mängu sekkuda. Oma avanädalal kogus ta 88 punkti, mis oli Premium liiga klubide mängijate/treenerite arvestuses paremuselt kolmas tulemus.

Dante Leverock (keskel) liitus Fantasyga möödunud nädalal, kuid tegi kohe tugeva stardi. Foto: Transi Twitter

Kõige kasulikum mängija oli nädalavahetusel Flora poolkaitsja Zakaria Beglarišvili, kes tõi ainuisikuliselt uskumatud 20 punkti - nelja väravasöödu eest 12, värava eest 5, täismängu ees 2 ning nullimängu eest veel ühe punkti. Talle järgnesid 12 silmaga Roman Debelko (Levadia) ja Madis Vihamann (Flora).

Keda valida uueks vooruks?

Nagu öeldud, siis kiirelt peale tulnud voor võib reaalses elus tuua rotatsiooni ja mitmeid vangerdusi. Kindlasti ei tasu valida koosseisu Tuleviku ründajat Yosuke Saitot, kes teenis viimati punase kaardi. Tema on ainus mängukeeldu kandev pallur. Keelu alt vabanesid Elari Valmas (Kuressaare) ja Mihhail Slaštšjov (Tammeka).

Tervislikel põhjustel ei tasu valida neid mehi: Pavel Marin, Timur BulavkinRoman Nesterovski (kõik FCI Levadia), Michael LilanderTarmo Neemelo, Oleksandr Suhharov (kõik Paide), Mihkel Ainsalu, Mark Anders Lepik (mõlemad Flora), Uku KõrreArtur Šalda (mõlemad Vaprus), Karel Kübar (Tulevik), Innar Paal (Kalev), Sergei Tumasjan (Kalju), Markus LokkRait Läll ja Marek Tšernjavski (kõik Tammeka).

Ajateenistusest tuleneva faktoriga tasub arvestada nende mängijate puhul: Peeter Klein (Kalju), Artjom Škinjov (Trans), Tanel Lang (Tulevik), Kristen SaartsHendrik Vainu (mõlemad Vaprus), Amor Luup (Kuressaare), Juhan Jograf SiimAlex Sander Sepp ja Karl Andre Vallner (kõik Kalev). Ülikooliõpingutega on endiselt USA-s Rasmus Tauts (Tammeka) ja Märten Pajunurm (Paide).

Eduard Golovljov on seni Transi eest sekkunud kahel korral vahetusest ja mõlemal juhul värava löönud. Kas rotatsioon aitab ta algkoosseisu? Foto: Brit Maria Tael

See mängunädal toob esmakordselt kahe tipu omavahelise lahingu. Sellest tulenevalt tasub kaaluda võimalust, et Kalju ja Flora mäng kujuneb kinniseks ja nende pallurid ei pruugi väga palju punkte tuua. Samas kahe vooru järel on Flora väravavaht Mait Toom enim punkte toonud kiiper, Madis Vihmann (Flora) enim punkte toonud kaitsja, Henrik Pürg (Kalju) kolmandana kõige enam punkte toonud kaitsja, Zakaria Beglarišvili, Martin Miller (mõlemad Flora) ja Aleksandr Volkov (Kalju) moodustavad enim punkte toonud poolkaitsjate esikolmiku ning Kalju ründajad Rimo Hunt ja Liliu on endiselt kõige rohkem punkte toonud ründajad. Mõtteainet jagub!

Kuigi Tammeka kaitsjad on seni kaks nullimängu teinud, siis antud voorus tasuks neid pigem vältida - vastane Levadia on lihtsalt liiga tõenäoline väravalööja. Ehk eeldatavalt võiksid punkte tuua hoopis Levadia mehed Roman Debelko, Mark Oliver Roosnupp, Dmitri Kruglov ja Sergei Lepmets. Kui usk Tammekasse on suur, siis seni on suurimad punktitoojad Karl Johan Pechter, Silver Grauberg, Kaspar Paur ja Tristan Koskor.

Kuressaare pallurid on seni punktide toomisel kasinad olnud, aga nüüd võõrustatakse kodumängus Tulevikku ja proovida tasuks näiteks Sander Lahte, Elari Valmast või Maarek Suursaart. Viljandi ridadest võiksid punkte tuua Roger Teor, Sander Post või Karl-Romet Nõmm.

Tänastest kohtumistest loodab Paide kodus Pärnule säru teha ja võimalikeks punktitoojateks ennustame Samson Iyedet, Ander Ott Valget, Yann Michael Yaod ja Magnar Vainumäed. Vaprusest aga Tõnis Vihmoja, Joosep Sarapuud või Karl Anton Sõerdet.

Väravasse tundub hea valik Transi kiiper Artur Kotenko, sest narvakad mängivad seni kahes mängus nullil püsinud Tallinna Kaleviga. Avavoorudes on palju punkte teeninud Transi kaitsjad Dante Leverock ja Igor Ovsjannikov, keskpoolkaitsja Svjatoslav Jakovlev ning ründajad Viktor Plotnikov, Dmitri Barkov ja Eduard Golovljov. Kalevist tasub valida näiteks Takuya Matsunaga, Abdoul Karim Conte või Kevin Rääbis.

Ärge unustage oma valikuid ära teha täna õhtul kella viieks! Samuti mängige kaasa Premium liiga ennustusmängu!

PS. Kuna EJL-i ametlikes mänguprotokollides muudeti esimese mängunädala Sander Lahe omavärav tagasi Viktor Plotnikovi tabamuseks, siis lisandus pärast Fantasy punktide kinnitamist Dmitri Prošinile Plotnikovi värava puhul väravasööt.

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
SUURED ALUSTASID
Meistrite liiga loos viskas kokku kolm superpaari
OLULIST
EILE VÄLJAS
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID