Finalistid selged! Barcelona lõpetas PSG imelise seeria ning britid tegid viimase 14 aasta ajalugu (0)

Lieke Martens (paremal) tüüris omad Meistrite liiga finaali. Foto: Scanpix / Gerard Franco / ZUMAPRESS.com

Naiste UEFA Meistrite Liigas selgusid finalistid, kui Kataloonia hiid Barcelona alistas koduväljakul PSG ning Londoni Chelsea langetas konkurentsist Müncheni Bayerni. Göteborgis 16. mail toimuvas finaalis kohtuvad seega Barcelona ja Chelsea.

Kui Hispaania meistriklubi omas tänu võõrsilväravate reeglile väikest eelist, siis samal ajal toetas prantslasi teadmine, et naiskond polnud selle hooaja 24 matšist üheski üle ühe värava endale lüüa lasknud. Kusjuures just Pariisi võistkond oli ju see, kes suutis viimasel viiel hooajal Meistrite liigas võidutsenud Lyoni langetada.

Barcelonat võimsad numbrid ning infokillud aga ei vankuma ei löönud: juba kaheksandal minutil pääses võõrustajate väle hollandlanna Lieke Martens jooksma ja vajutas tõelise kuuli PSG ristnurka. Kuigi Prantsusmaa kaheksakordne hõbe survestas aktiivselt, hoidsid Barcelona naised olukorda kindlalt kontrolli all. 31. minutil suudeti oma eduseis lausa duubeldada, kui 2017. aastal maailma parimaks valitud Martens realiseeris Caroline Hanseni supersöödu.

Viimase kuue aasta jooksul kahel korral finaali jõudnud PSG lõi kärmelt ühe tagasi, sest 34. minutil skooris 22-aastane Marie-Antoinette Katoto, ent teiseks neil enam jaksu polnud. Hoopis hispaanlannad olid lähedal oma kolmandale, kui turniiri parim väravakütt Jennifer Hermoso tabas posti ning paar minutit hiljem kõlises Marta Torrejoni pealöögist latt.

Seega pääses eestlanna Karolin Kaivoja valvsa pilgu all finaali Barcelona. Hispaania tipp pole turniiri veel kordagi võitnud, kuid kaks hooaega tagasi jõudsid nad ihaldatud tiitlile vägagi lähedale: alles finaalis suutis Lyon Barcelona 4:1 alistada.

Teises poolfinaalpaaris korraldas võimsa hävitustöö Inglismaa kolmekordne meister Londoni Chelsea, kes lükkas lausa neli väravat Saksamaa hõbeda Müncheni Bayerni võrku. Teisalt tuleb mainida, et duell polnud sugugi nii ühepoolne, kui skoor võib näidata.

Avapoolajaga jõudsid mõlemad väravaid lüüa: esiteks skooris Chelsea 27-aastane britt Fran Kirby, kuid paarteist minutit hiljem lajatas Bayerni poolkaitsja Sarah Zadrazil tõelise iluduse ristnurka. Poolaeg lõppes rõõmsama noodiga Londoni klubi jaoks, kuna avaduellis napilt väravast ilma jäänud Ji So-yun lõi seekord oma hooaja esimese värava Meistrite liigas.

Kuna avamäng lõppes samuti 2:1 seisul (Bayern võidutses), siis oleks selline seis viinud kohtumise lisaajale. Sellel britid siiski juhtuda ei lasknud, sest kuus minutit enne normaalaja lõppu lõi taanlanna Pernille Harder mängu neljanda. Seejärel saatsid sakslased kõik pallurid rünnakule (sealjuures ka kiiper Laura Benkarthi), kuid nende õnnetuseks olid hoopis Chelsea daamid need, kes kontrarünnakust palli tühja väravasse lükkasid.

Erinevalt Barcelonast, kes on varasemalt finaalis saanud mängida, pole Londoni Chelsea kunagi sedavõrd kaugele jõudnud. Eelmine Briti klubi, kes kahe parima sekka jõudis, oli Londoni Arsenal, kes 2007. aasta ka turniirivõiduga lõpetas. Seega selgub 16. mail naiste Meistrite liiga uus tšempion.

Barcelona - PSG 2:1 (2:1) - kahe mängu kokkuvõttes edasi Barcelona 3:2
8., 31. Lieke Martens - 34. Marie-Antoinette Katoto

Londoni Chelsea - Müncheni Bayern 4:1 (2:1) - kahe mängu kokkuvõttes edasi Chelsea 5:3
10., 90+5. Francesca Kirby, 43. Ji So-yun, 84. Pernille Harder - 29. Sarah Zadrazil