Finalistide vastakas õhtu: Chelsea tõstis end Meistrite liiga kohale, varakult vähemusse jäänud City lagunes (0)

Jorginho penalti vormistas Chelsea võidu. Foto: Scanpix / Reuters / Catherine Ivill

Inglismaa kõrgliiga õhtu tähtsaimas mängus sai Chelsea kodus 2:1 jagu Leicesterist, kergitas end tabelis kolmandaks ja parandas märkimisväärselt võimalusi ka uuel hooajal Meistrite liigas mängida. Manchester City pidi aga kolme viimase liigamängu peale juba teist korda vastu võtma kaotuse, jäädes 2:3 alla Brightonile.

Chelsea ja Leicesteri kohtumise sündmusterohke avapoolaja keskmes oli taas Timo Werner, kelle ebaõnnejada jätkus. Esmalt jättis kohtunik Mike Dean andmata penalti, kui Youri Tielemans karistusalas sakslasele vastu jalgu lõi, seejärel tühistati üks Werneri värav suluseisu ja teine käega mängu tõttu. Veel halvem uudis oli Chelseale N'Golo Kante platsilt lahkumine kõigest pooletunnise mängu järel, kuigi silmaga nähtavat traumat ei paistnud Prantsusmaa koondise poolkaitsjal olevat.

Pausile mindi seisult 0:0, ent kohe teise poolaja alguses kinkisid Leicesteri kaitsjad võõrustajatele nurgalöögi ja Antonio Rüdiger viis Chelsea ette. Järgmine kingitus saadi paarkümmend minutit hiljem, kui Wesley Fofana jooksis karistusala servas süütus olukorras Werneri pikali ja Dean määras penalti, mille realiseeris Jorginho.

Eduseisus muututi hooletuks ja veerand tundi enne lõppu kaotas Mateo Kovacic oma värava lähistel palli Wilfried Ndidile, kes leidis karistusalast koondisekaaslase Kelechi Iheanacho. Nigeerlase hooaja 12. liigavärav puhus Leicesteri lootuse korraks lõkkele, ent närvilistel lõpuminutitel, mille jooksul Ayoze Perez luhtas hea viigišansi ja küljejoone juures puhkes märkimisväärne rüselus, Chelsea edu enam käest ei andnud.

Lisaks nädalavahetuse karikafinaali kaotuse eest saadud revanšile kergitas võit Chelsea nüüd Leicesterist mööda kolmandaks, 67 punkti peale. Leicesteril on 66 punkti, kolmapäeva õhtul Burnleyle külla sõitval Liverpoolil aga 63. Kui Liverpool võõrsil võidab, lähevad nemadki tänu paremale väravate vahele Leicesterist mööda ning kolm meeskonda peavad kaks Meistrite liigasse viivat pääset ära jagama viimases voorus.

Seal kohtub Chelsea võõrsil Aston Villaga, Leicester võõrustab Tottenhami ja Liverpool võtab samuti kodus vastu Crystal Palace'i. Trumbid on niisugusel juhul Chelsea ja Liverpooli käes, kuid et mängu tuleb ka väravate vahe, pole Leicesteri lootus samuti kadunud. Samuti on endiselt võimalik, et kõik kolm meeskonda lõpetavad võrdsetel punktidel.

Manchester City alustas võõrsil Brighton & Hove Albioni vastu ideaalselt, sest juba teisel minutil viis Ilkay Gündogan meistrid juhtima. Ent kümnendal minutil pöördus kõik pea peale, sest Joao Cancelo eksis palli lennu hindamisel, tõmbas maha temast mööda pääsenud Danny Welbecki ja sai punase kaardi. Esialgu vähemusse jäämine Cityt ei häirinud ja pausile mindi jätkuvalt nende eduseisus.

Kohe teise poolaja alguses lõpetas Phil Foden täpse löögiga City kiirrünnaku ja kasvatas edu kaheväravaliseks, kuid kohe - OptaJoe statistikute arvutuste kohaselt täpselt 149 sekundit hiljem - vastas veel kaunima soologa Leandro Trossard. Lõplikult pööras Brighton mängu enda kasuks viie minuti jooksul ning kahe keskkaitsja abiga. Esmalt leiti tsenderdusega karistusalast Adam Webster ja seejärel mängiti väravavahiga silmitsi Dan Burn. Ligi kahemeetrise mehe esimese löögi suutis Ederson tõrjuda, teine lendas aga kaitsjate meeleheitlikust ponnistusest hoolimata ikkagi võrku.

Hooaja kuuenda liigakaotuse saanud Cityt ootab nädala lõpus ees viimase vooru mäng Evertoniga. Nädal hiljem minnakse aga Meistrite liiga finaalis vastamisi Chelseaga.

Chelsea - Leicester City 2:1 (0:0)