Flora parim Genti vastu - väsinud meeskonda vee peal hoidnud Märten Kuusk (1)

Tallinna FC Flora pikk ja kokkuvõttes edukas euroteekond sai Belgias mõnevõrra mõru punkti, kui viimases alagrupimängus kaotati 0:1 Gentile. Soccernet.ee toimetus valis mängu parimaks keskkaitsja Märten Kuuse.

Kripeldava tunde jättis hinge mängu ainus värav, mille Gianni Bruno vormistas täpse löögiga 51. minutil. Paraku näitas telekordus, et Flora kaitseliini taha sööstnud ründaja oli söödu hetkel selges suluseisus, rootslastest kohtunikebrigaadil jäi see aga märkamata.

Flora, kes vajanuks sobivat tulemust ka samal ajal toimunud mängust Partizani ja Anorthosise vahel, pidi ise kindlasti võitma ehk Bruno tabamuse järel tulnuks lüüa juba kaks väravat. Sellest jäädi paraku üsna kaugele, alles lõpuminutitel tuli vastaste väravavahil tõrjuda Michael Lilanderi pommlöök ning nurgalöögi järgses olukorras jäi kohtunikel taas märkamata vastaste käega mäng oma karistusalas.

Kas oli raske üleminek kunstmurult pärismurule või oli Flora lihtsalt erakordselt pika hooaja järel füüsiliselt ja vaimselt tühi, ent lõpuspurdiks vajalikku jõudu ei jagunud - nii võib kokku võtta kogu mängu. Samas lõpetas esimese Eesti klubina eurosarja alaguppi murdnud Flora küll grupi viimasel ehk neljandal kohal, ent kogus ikkagi viis punkti. Gentile jäädi mõlemas mängus alla minimaalselt, Partizani õnnestus võõrsil saadud kaotuse järel kodus võita ning Anorthosisega lepiti mõlemas kohtumises viiki.

Soccernet.ee toimetuse hinded:

Matvei Igonen – 6. Värava puhul ei olnud tal midagi teha, löök oli niivõrd täpne. Kokkuvõttes oli Igonenil vähe tööd, esimese tõsisema tõrje pidi ta tegema alles 79. minutil. Mida teha oli vaja, selle tegi ta korralikult ära, suutis hoiduda söödupraagist ning kui ka üht tsenderdust püüdes palli korraks näppude vahelt lahti lasi, hoidis olukorda ikkagi lõpuni kontrolli all.

Marco Lukka – 6. Alustas mängu endale mitteomaselt paremkaitses ja patustas kohe ühe lohaka tagasisööduga, mille järel vastased oleksid võinud halvemal juhul penalti saada. Aga see jäi ka ainsaks märkimisväärseks eksimuseks, tegutses nii avapoolaja lõpuni kui ka teisel poolajal “oma” äärele naastes isukalt ja heas mõttes nahaalselt.

Henrik Pürg – 5. Oleks mängu alguses peaaegu põhjustanud penalti, aga läks õnneks. Sai varajase kollase kaardi ja mängis edasi üsna piiripealset mängu, sikutades vastaseid mitmel korral särgist. Seekord vedas ning pääses teisest kollasest kaardist ja eemaldamisest, aga üldplaanis jäi duellides natuke hätta.

Mängu parim Märten Kuusk – 6. Ühelt poolt pääses väravalööja just tema eest jooksu. Teisest küljest oli tegu selge suluseisuga ehk kui palju seal saab Kuusele etteheiteid teha – kus on VAR, kui me seda tõesti vajame?! Mängu kokkuvõttes tõestas Kuusk end jälle kaitseliini liidrina, kes viskus vajadusel ka pea ees olukordadesse ja suutis mitu ohtlikku tsenderdust karistusalast minema lüüa.

Ken Kallaste – 5. Kogenud mees on hooaja lõpuks vormitipu hästi ajastanud, ka sel korral oli ta aktiivne ja nähtav. Paraku paar korda ka negatiivselt, sest kahel korral järjest said vastased just tema äärelt terava tsenderduse anda ja sisse lipsas ka üks halb pallikaotus, mille küll kaaslased lappisid. Aga kuivõrd Kallaste mängis läbi vigastuse ja avapoolaja järel välja vahetati, on need eksimused andestatavad.

Markus Soomets – 5. Väga ebastabiilne "külm-kuum-külm" esitus, kus heale sooritusele järgnes kohe praak ja vastupidi. Eksis palju söötudel, samas suutis end kohati jälle kahevõitlustes hästi kehtestada. Hagijana vastaste rappimisel on hea, aga palliga mäng on element, milles peab järgmisele tasemele jõudmiseks juurde panema.

Markus Poom – 5. Ka tema panus jäi sarnaselt Soometsale ründesuunal napiks. See oli mõnevõrra üllatav, sest enamikust kaaslastest viimasel ajal rohkem puhata saanud Poomi samm oli terav ja palliga olles ta jalga ei väristanud, kuid Flora mäng tema kaudu ka ei jooksnud.

Konstantin Vassiljev – 5. Vanameister ei ole pika ja kurnava hooaja lõpus enam sellises toonuses, et mänge otsustada. Teisalt suutis Vassiljev taas selle, mis tal anda oli, kogemuste abil enam-vähem välja mängida. Flora üritas tema kaudu mängu ehitada ning see, et jätku väga ei tulnud, polnud ainult Vassiljevi süü – kogu meeskond tundus väsinuna.

Sergei Zenjov – 5. Tahtmise puudumist ei saa Zenjovile kunagi ette heita, aga õnnestumisi kogunes seekord vähe. Vastased lugesid tema tegutsemise enamasti hästi läbi ja rünnakul ei suutnud Zenjov kuigi palju teravust luua. Küll aga rügas ta korralikult kaitses ja andis sellega noorematele kaaslastele eeskuju.

Henrik Ojamaa – 6. Heatujuline žest rivistusel andis märku, et Ojamaal on mõnus mängutuju, ning seda oli ka platsil näha. Vastaste jaoks ilmselt sel õhtul üks Flora ebameeldivamaid mängijaid, kelle peatamisega oli kaitsjatel tükk tööd. Suutis teravust hoida ka mängu lõpus, kui ta rünnaku tippu nihutati, paraku jäi alatasa napilt puudu, et tema läbisöödud oleksid kohale jõudnud.

Rauno Alliku – 4. Ainus mees, kes selles mängus päris nähtamatuks jäi. Tipuründaja koht jäi välja mängimata, teda ei leitud ka eriti söötudega ja kui leitigi, siis mingit teravat jätku sealt ei tulnud. Üks-ühele Rauno Sappineni asendamist olekski temalt ülekohtune oodata, aga veidigi teravust pidanuks suutma siiski luua.

Kristo Hussar – 5. Sel hooajal vähese mängukogemusega noore mängija kohta sekkus Hussar teiseks poolajaks väga tublilt. Paar korda tuldi tema äärelt läbi, aga samas oli just tema see, kes korra vastaste löögi joonelt päästis. Euromängud on talle olnud suur õppimise koht, kuid Hussar on need võimalused tublilt ära kasutanud.

Martin Miller – 5. Toodi mängu eesmärgiga keskväli ründesuunal ellu äratada ja natuke õnnestus tal oma liikumistega seda teha, kuid mängu muuta seekord siiski mitte. Sarnaselt kaaslastele oli temagi tegutsemises seekord palju rabedust.

Daniil Kuraksin – 5. Kiitus selle eest, et sarnaselt Hussarile ansamblist välja ei langenud. Püüdis teravust luua, välja see alati ei tulnud ja lisakäik jäi Flora mängule seetõttu andmata, kuid tema puhul tuleb samuti hinnata eelkõige soovi ja tahtmist pakutud võimalusest maksimumi võtta.

Michael Lilander – 6. Miks ta alguses pingile jäi, kui oli tegelikult mänguvalmis? Suutis olla terav ja teha mängu lõpus florakate teravaima pealelöögi. Julges vastaseid ette võtta ja ise õnne proovida – kui ei proovi, ei tulegi midagi.

Rocco Robert Shein – 5. Suuresti samad sõnad nagu Hussari ja Kuraksini kohta. Enda kehtestamiseks napib sel tasemel veel kogemusi, aga pildist välja ei langenud ja seegi on juba märkimisväärne. Nende kolme mehe minutid on eurosarjas olnud investeering tulevikku ja seni on kõik suutnud teha lubavaid esitusi.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL