Flora rassis finaalikoha nimel Legioniga pikalt, Kalev seljatas Levadia tänu Sillamaa kübaratrikile hõlpsamini (0)

Ramol Sillamaa (paremal) on florakatega võidelnud juba ka Premium liigas, nüüd ootab sama ees U19 Eliitliiga finaalis. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

U19 Eliitliiga Meistriliiga parima selgitavad tänavu FC Flora ja Tallinna Kalevi noored, kes said poolfinaalides jagu vastavalt Legioni ja FCI Levadia eakaaslastest.

Legionil ja Floral läks esimeses poolfinaalis lõpuks võitja selgitamiseks tarvis penaltiseeriat. Mängu asus esmalt juhtima Flora, kui 9. mänguminutil avas skoori Marten Luik, ent vaheajapausile siirduti Legioni eduseisus, sest Nikita Kondratski ja Nikolai Kulikovi tabamused tegid seisuks 2:1. Viigiseisu tõi tabloole 62. minutil Flora särgis skoorinud Gregor Rõivassepp.

Eriti põnevaks kujunes normaalaja lõpp: Legion haaras 90. minutil taas eduseisu, kui penalti realiseeris Nikita Ivanov, ent Robert Veeringu viienda üleminuti värav lubas Floral ikkagi viigistada. Seega selgitati finalist penaltiseerias, mille võitis 6:5 Flora.

Teine poolfinaal, kus läksid vastamisi Kalev ja Levadia, kujunes oluliselt ühepoolsemaks. Kalev asus mängu juhtima juba kolmandal minutil, kui jala sai valgeks Ramol Sillamaa. Veerand tundi hiljem oli edu juba kolmeväravaline, kui Sillamaa sai enda nimele kirja teise tabamuse ning ühe värava lisas Daniil Sõtšugov. Hästi alustati ka teist poolaega, kui 47. minutil vormistas Sillamaa kübaratriki ning tõi tabloole neljaväravalise eduseisu. Kohtumise viimase tabamuse lõi esimesel üleminutil Levadia poolkaitsja Maksim Laskov, ent rohkemaks sel korral suutelised ei oldud ning Kalev kindlustas 4:1 võiduga koha finaalis.

Flora ja Kalevi vaheline U19 Eliitliiga Meistriliiga finaal peetakse 21. mail A. Le Coq Arenal, kui klubijalgpalli pidupäeva raames selguvad lisaks ka naiste ja Tipneri karikavõistluste võitjad. Kell 16.00 algavat U19 Eliitliiga Meistriliiga finaali näitab otsepildis Soccernet.ee.

Protokollid (EJL-i lehelt):

11. mail kell 17.00 Nike Arenal

Tallinna JK Legion U19 - Tallinna FC Flora U19 3:3 (2:1, 3:3, 3:3), penaltitega võitis 5:6 Flora
20. Nikita Kondratski, 27. Nikolai Kulikov, 90. pen. Nikita Ivanov - 9. Marten Luik, 62. Gregor Rõivassepp, 90+5. Robert Veering

Hoiatused: 22. Aleksander Švedovski, 45+2. Nikita Ivanov - 54. Martin Valkiainen