Flora sai Taliturniiril Levadiast raskusteta jagu (0)

Taliturniiri raames peetud aasta esimesest Tallinna derbist väljus kindla võitjana FC Flora, kes alistas FCI Levadia 3:0.

Esimene poolaeg kulges suhteliselt kindlalt Flora taktikepi all, kuid jäi üpriski võimalustevaeseks. Florakate süda jättis aga löögi vahele üheksandal minutil, kui Markus Poom andis väravasuul seisnud Karl-Romet Nõmmele ohtliku tagasisöödu, kuid Viljandi Tuleviku hingekirja kuuluv puurilukk suutis selle läbi raskuste klaarida. Esimene ohtlik võimalus avanes 19. minutil ning seda ei jäetud kasutamata, kui kontrarünnakule pääsenud Flora asus kohtumist juhtima Vlasi Sinjavski väravast.

Teist poolaega alustas ärksamalt Levadia, kuid Flora kohanes peagi ning tuli raskusteta mängu tagasi. Alates 55. minutist lõi Flora nelja minutiga veel kaks väravat ning tappis mängu täielikult. Mõned tähelepanekud:

1. Flora pidurdamatu vasak äär

Kõik Flora väravaolukorrad said alguse vasakult äärelt. Esimese värava puhul murdis sealt sisse rünnaku külmavereliselt lõpetanud Sinjavski, teise värava olukorras võttis Karl Rudolf Õigus maha vasakult äärelt karistusalasse murdnud Frank Liivaku ning kolmanda värava puhul pääses samalt äärelt läbi taas Liivak, kelle söödu värava ette lahendas kindlalt Henri Välja. Levadia täna Flora võimsale vasakule äärele vastumürki ei leidnud.

2. Väravavahtide lihtne tööpäev

Ei Nõmm Flora ega Sergei Lepmets Levadia väravasuul täna midagi eriti erakordset näidata ei saanud. 90 minuti jooksul nägime vaid üht suurepärast tõrjet ning see leidis aset kohe teise poolaja alguses, kui Nõmm oli sunnitud tõrjuma Õiguse pealöögi. Lepmetsale ei ole hoolimata tõrjete puudumisest midagi ette heita, kuna esimese ja kolmanda värava puhul segas teda korralikult kaitsja põrkest tekkinud rikošett.

3. Võidumõtted

Vaadates koosseise, ei olnud kahtlustki, et mõlemad võistkonnad soovivad mängus anda endast kõik, et võit koju viia. Mõlemad alustasid kohtumist näljaselt ning see püsis nii terve esimese poolaja, kuid teise poolaja alguses löödud kahe värava järel hakkasid Levadia mängijad ilmutama frustratsiooni, võttes keskväljal tehtud ebavajalike vigade eest kollaseid kaarte. Võib öelda, et Flora teine ja kolmas värav selle mängu ka lõplikult ära tapsid, kuna viimase pooltunni jooksul kummalgi võistkonnal ühtegi head väravavõimalust ei tekkinud.

4. Mängu parim - Frank Liivak

Liivak töötas väsimatu tööhobusena kõik 90 minutit ning võib kindlasti oma mänguga rahule jääda. Boonusena sai kirja teenitud ja realiseeritud penalti ning Väljale antud väravasöödu.