Flora tegutses teisel, Tammeka esimesel korrusel (6)

Teise korruse kuningas Madis Vihmann. Foto: Brit Maria Tael

Premium liiga 18. voor saadeti ära Tartus, kus kodumeeskond Tammeka vandus alla külla sõitnud Tallinna Florale.

Liigahooaja esimese poole viimane mäng oli kordus nädala tagusest, aga Tammeka lubas kodus endale veidi ründavama lähenemise, mängides viiese kaitseliini asemel varasemast tuttava neljasega.

Ehk just tänu sellele suutis Flora leida ka rohkem ruumi ja mõne poolmomendi järel jõuti ka kiire väravani, kui Joseph Saliste vasakul äärel rünnaku järgi ootas, Kevin Andersoni ära konksutas ja palli teise lainesse söötis. Zakaria Beglarišvilit ei markeerinud penaltipunkti lähistel keegi ja grusiin toimetas palli võrku.

Jalga gaasilt ei võetud ja poolajaks võeti riietusruumi juba 3:0 edu. Teise ja kolmanda värava sai enda nimele Flora keskkaitsja Madis Vihmann, lükates peaga esmalt võrku Gert Kamsi nurgalöögi ja kümme minutit hiljem Zakaria Beglarišvili karistuslöögi.

Tammeka avapoolaja eredaimaks momendiks jäi Tristan Koskori soolo, mis lõppes mõneti ebaõnnestunud pealelöögiga. Teisele poolajale tulid tartlased hulga energilisemalt ja suutsid rohkem hambaid näidata, aga võimalust mängu tagasi tulla õieti ei saadudki. Parimal juhul testiti Mait Toomi kauglöökidega, mis väravavahti siiski liigselt tööle ei sundinud. Kui Kevin Anderson 83. minutil teise kollasega duši alla saadeti, kadus ka Tammeka ind.

Võit kergitas Flora tabelis teiseks, mööda FCI Levadiast, kes eile Kuressaares kaks punkti kaotas. Vahe liidri Nõmme Kaljuga on kaks silma. Tammeka läheb suvisele pausile viiendalt kohalt ja üheksamängulise võiduta seeria pealt.

Mängu parim - Madis Vihmann

"Kodutöö oli tehtud, aga võibolla ei olnud plaan siis nii hea standardolukordade peatamiseks," laiutas Tammeka abitreener Siim Valtna ERR-i poolajastuudios käsi. Peab nõustuma - Flora oli standardolukordades alati ohtlik ja Madis Vihmanniga hakkama saamine ei ole lihtne ülesanne. Täna ei saadudki.