Menüü
TV
Veebisait

Fotod ja kommentaarid: kus saab Mustamäel jalgpalli mängida? (3)

Mustamäe linnaosa valitsuse Facebooki leht avaldas 2. juulil kaardi kirjaga "Vaata, kus saab Mustamäel mängida jalgpalli!" Soccernet.ee käis hiljuti kõik kaardil tähistatud üheksa kohta läbi, et vaadata, millistel väljakutel siis Mustamäel mängida saab.

Kaart Mustamäe jalgpalliplatsidega. Foto: Mustamäe linnaosa valitsuse Facebooki leht

Pärast platside vaatamist ja pildistamist küsisime lisaks mõningad kommentaarid linnaosa valitsusest, Soccerneti küsimustele vastas läinud reedel Mustamäe linnaosa vanema asetäitja Tarmo Richard Klamp.

Küsimusele, kui oluliseks peab Mustamäe LOV jalgpalliväljakute olemasolu ja kvaliteeti, vastas Klamp: "Viimaste aastate tegevused Mustamäe LOV haldusterritooriumil paiknevate mänguväljakute ja spordiväljakutega on suunatud ühiselt kasutatava linnaruumi tegevuste kvaliteedi parandamisele. Sinna hulka kuuluvad teiste spordiväljakute seas loomulikult ka jalgpalliväljakud. Mustamäe LOV seisukohast on oluline, et meie hallatavas ruumis jätkuks erinevaid vaba aja veetmise võimalusi, sealhulgas sportlikke tegevusi noortele ja vanematele. Kättesaadavus ja kvaliteet on kasutatavust suurendavad omadused, mistõttu on need väga olulised."

Puurid ehk Männipark ja Sääse 11a

Üheksast kaardil märgitud väljakust kaks (Männipargis ja aadressil Sääse 11a) on niinimetatud puurid ehk kunstmurukattega miniväljakud, mida ümbritsevad puust poordid. Need paistavad olevat populaarsed kohad, sest Soccerneti külastuse hetkel mõlemal platsil vutitagumine käis.

Männipargi väljak:

Männipargi väljaku ühe värava küljes kahjuks võrku alles ei ole.

Teise värava küljes on otsavõrk säilinud, erinevalt küljevõrgust.

Sääse 11a:

Sellel platsil on värava otstes võrgu asemel vastupidavam võre.

Murukatted väravatega ehk platsid kodu tagahoovis

Enamik väljakutest tähendavad ilma piirjoonteta kitsukesi murulappe, kuhu on asetatud kaks võrguga väravat. Lastele hoovijalgpalli mängimiseks kuluvad need aga igati ära.

"Enamus jalgpalli mängimist võimaldavaid platse on Mustamäel kirjeldatavad murukatte ja väravatena, väljak on ehk liiga palju öelda," tunnistas ka Klamp. "See on jalgpalliplats kodu tagahoovis, kus lapsed ja noored saavad värskes õhus sportlikult aega veeta ning hoovil elava kogukonnaga tuttavaks saada. On muidugi ka korralikumaid tähistatud platse, nagu näiteks Sääse 11a, kus võib pidada spordivõistluseid ja trenne. Valmimas on Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadion."

Karsti 5:

See Mustamäe ja Nõmme piiri juures asuva vaikse tagahoovi väljak on surutud metsatuka ja laste liivakasti vahelisele kitsale alale. Loodame, et pallid metsa sisse ära ei kao.

Tammsaare tee 135:

Loodetavasti ei saa otse ühe värava taha pargitud sõidukid kannatada ning laternapost ei sega sellel platsil jalgpallureid liigselt.

Sõpruse pst 231:

Kui üldiselt on "kodu tagahoovi platsidel" võrgud väga hästi säilinud, siis sellel puude vahele surutud väljal on nähtav võrguauk silma torkamas.

Sõpruse pst 234:

Vaid mõnesaja meetri kaugusel eelmisena mainitud platsist asub järgmine. Sellest jookseb küll teerada läbi, kuid see väljak on avaram.

Vilde tee 120:

Veel avaram väljak on jalgpallihuviliste kasutada Ehitajate tee ja Vilde tee ristmiku lähedal.

Akadeemia tee 32 ja Tammsaare tee 79 ehk platsid, mida hetkel pole

Terasest otsimisest hoolimata ei õnnestunud Soccernetil ülalmainitud aadresside ümbrusest ühtki jalgpalliväravat leida.

Sotsiaalmaja Akadeemia tee 32 ühel küljel oli küll murulapikesi ja puid-põõsaid, kuid ei midagi enamat.

Tammsaare tee 79 lähedusest võis leida vaid ühe mahajäetud jalgpalli, mis asus koos ühe tooliga puu all.

Klamp andis sellele, miks Soccernet väravaid ei leidnud, proosalise selgituse: "Akadeemia tee 32 ja Tammsaare tee 79 väravad on hetkel paranduses ja paigaldatakse lähinädalal tagasi."

Humanitaargümnaasiumi staadionit oodates

Klamp on saanud enda sõnul Mustamäe jalgpalliplatside kohta väga positiivset tagasisidet. "Sõidan Mustamäel palju ringi ja lapsi on väljakutel tihti mängimas. Sääse 11a ja Männipargi platsidel olen näinud ka suviseid trenne ja harrastussportlaseid."

Kas Mustamäe kooliväljakutel koolitundide-väliselt tasuta jalgpalli mängimise võimalust ei ole? "Enamus kooliväljakuid on suletud seoses inventari ja ruumi turvalisusega. Mustamäe Humanitaargümnaasiumi uus spordiväljak on esialgses plaanis mõeldud avatuks, aeg näitab, kas nii ka jääb."

Mustamäe Humanitaargümnaasiumi staadionist (aadressil Tammsaare tee 147c), mida Klamp kahel korral mainis, kirjutas lähemalt eelmisel nädalal ilmunud Mustamäe Leht. Sealt võib lugeda, et staadioni ehitustööd algasid 29. juulil ja lõpevad loodetavasti eeloleval sügisel. Staadion koosneb kolme jooksurajaga ümbritsetud alast, mille sisse rajatakse kunstmurukattega jalgpalliväljak.

Kommentaarid

Risto234   •  
Kindlasti võiks (ja ehk ka on) neid kohti olla rohkem kui 9 aga siiski on viimas(t)el aasta(te)l ka teatud jalgpalli(ja korvpalli-)väljakuid sootuks likvideeritud -.-

Vilde spordipargis(vilde tee 69) peaks muidu olema ka nii korvpalli- kui jalgpalliväljak aga seda mingil põhjusel artiklis mainitud pole

Lisaks see väidetav TTÜ staadion seal bussi 23 Trummi peatuse lähedal mis ilmselt seni ootab Kalju koduks saamist peaks ka siiski asuma Mustamäe territooriumil ...

Akadeemia 32 juures pole ma igatahes enda arust sel sajandil kordagi jalgpalliplatsi näinud (aga samas ei liigu sealtläbi igapäev) kuigi sealt mitte väga kaugel aadressil Akadeemia tee 30 vms asus kunagi normaalne jalgpalliväljak mis on tänaseks transformeerunud parklaks ... Samuti on ära likvideeritud ka vähemalt 2 korvpalliväljakut millest 1 on samuti digimuutunud parklaks.
Myrgel   •  
Alustuseks võiks koolistatad taaskord rahvale vabaks kasutuseks anda. Näiteks Arte tithi tühjana seisval kunstmurul ilutseb suur punane kiri VÕÕRASTEL KASUTAMINE KEELATUD. Need liivased hooviplatsid on toredad kohad kus pojaga veidi peale toksida, aga asisemat jalgpalli seal väga ei mängi. Parkides olevad "puurid" on muutunud pigem pätipoiste kogunemiskohaks ja sinna muud lapsed oma jalga ei tõsta.
Heiki Rebane   •  
Akadeemia 32 ümbruses oli tegelt vana kooli (see mis pidevalt põles) stata seni, kuniks võeti kool maha ja alustati ehitama nüüdseks valminud Elamus Spa hoonet ja statast tuli suur parkimisplats ümbruskaudsete elanike sõiduvahendite tarbeks..

Sisene
OTSEÜLEKANNE
OTSEPILT: Kas tulemusi parandanud Welco suudab linnarivaali pidurdada?  (Welco ees!)
SOCCERNET.EE TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Dortmundi ja Barcelona lahingu 57. minut võib Eesti jalgpallile olulist mõju avaldada
PRAEGUSTE JA ENDISTE FLORAKATE TEGEMISED
Lunastuse teine peatükk oli esimesega äravahetamiseni sarnane <i>(video!)</i>
EELMISEST NÄDALAST
PREMIUM LIIGA LAINEL
JOSEPH SALISTE LUUBI ALL
Puperdava südamega Narva läinud Saliste võitles omale Transis välja kolme klubi pakkumised
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
23
3
3
82:19
72
2.
Tallinna FCI Levadia
30
21
4
5
88:25
67
3.
Paide Linnameeskond
30
20
5
5
70:23
65
4.
Nõmme Kalju FC
28
16
10
2
59:26
58
5.
Tartu JK Tammeka
30
10
6
14
43:53
36
6.
JK Narva Trans
30
9
9
12
47:45
36
7.
Viljandi JK Tulevik
29
5
7
17
29:58
22
8.
JK Tallinna Kalev
29
5
5
19
20:77
20
9.
FC Kuressaare
30
5
5
20
19:69
20
10.
Maardu Linnameeskond
29
4
4
21
23:85
16