Frantsev kiitis Kalju tahet, Koppel möönis selget allajäämist (0)

Sergei Frantsev. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 6. voorus alistas Nõmme Kalju koduväljakul tänu Liliu kahele väravale 2:0 Tartu Tammeka. Tiitlikaitsja peatreener Sergei Frantsev oli meeskonnaga igati rahul, Tammeka juhendaja Kaido Koppel tõdes, et mänguliselt jäädi vastasele selgelt alla.

Kalju peatreener Sergei Frantsev jäi esitusega igati rahule: "Meeskonnas jagus tahet, motiveeritus oli hea ning eesmärk sai täidetud. Liliul avanesid täna momendid ja ta näitas nende lahendamisel üles kõrget eneseusku. Muidugi on väravad ründaja jaoks tähtsad, aga minu silmis on tähtis ka see, et suutsime talle võimalusi tekitada. Kaitses saime ka ülesannetega hakkama."

Tammeka juhendaja Kaido Koppel tõdes, et vastaste kiire avavärav andis kohtumisele kammertooni. "Võib-olla see mõjutas meie meeskonda. Ma ei tea, mida iga mängija mõtles, aga kui üldist suurt pilti vaadata, siis esimesed 20-25 minutit olime väga suure surve all. Põhimõtteliselt paiknesime enda karistusala sees või vahetult selle ees. Ning vastane teenis mitmeid nurgalööke ja toimetas kasti tsenderdusi.

Kohtumise algfaasi mängupildi pealt võinuks tulla kiiresti ka kaks-kolm väravat Kaljule. Aegamööda tulime järjest rohkem mängu sisse ja kaevasime end sealt värava eest välja. Poolaja lõpuks saime asjad rohkem kontrolli alla, teisel poolajal veel enam. Aga ikkagi tekitas Kalju palju rohkem teravust kui meie."

Tammeka ridadest puudus täna vigastuse tõttu kogenud kaitsja Kevin Anderson, keda korvas karjääri jooksul Premium liigas alles teist korda algkoosseisu kuulunud Daaniel Maanas. "Kevin kukkus üle-eelmises mängus kehvalt põlve peale. Tolles mängus vahetasime ta välja ja Levadia vastu oli kõik okei, aga mängukoormuse tõttu hakkas põlv taas rohkem tunda andma ja lõppeval nädalal ei teinud ta meeskonnaga ühtegi trenni kaasa, vaid harjutas eraldi füsioterapeutidega ja jõusaalis.

Koppel ei nõustunud, et Tammeka standardolukorrad oleksid täna jäänud üheülbasteks. "Esimesel poolajal kukkus üks pall Albert Prosale jala peale. Tegelikult olid olukorrad üpris sarnased, aga erinevalt Levadia-mängust ei löönud me seekord ainsatki sisse," sõnas Koppel.

7. voorus võõrustab Kalju laupäeval hooaja esimesed punktid teeninud Tallinna Kalevit ning Tammekale sõidab külla Narva Trans.