Freiburg andis ilusa karistuslöögi abil Rose juhendatavale Dortmundile esimese kaotuse (0)

Vincenzo Grifo väravatähistus. Foto: Scanpix / Jan Huebner / imago images

Dortmundi Borussia sai Bundesliga teises voorus sel hooajal ehk Marco Rose käe all esimese kaotuse, jäädes alla Freiburgile 1:2.

Freiburg avas skoori kuuendal minutil ilusast karistuslöögist, mille autoriks oli Vincenzo Grifo, kes oli mullu novembris Itaalia koondise eest ka Eesti vastu täpset kauglöögijalga demonstreerinud.

Roland Sallai kasvatas teisel poolajal Freiburgi eduseisu, enne kui Dortmund läbi Yannik Keiteli omavärava sihile jõudis.

Dortmund on nüüd vähemalt ühe värava saavutanud 34 järjestikuses liigamängus, mis tähendab uut klubi rekordit, kuid kaheksamänguline võitude seeria katkes.

Leverkuseni Bayer läks juba kaheksandaks minutiks 2:0 juhtima ja alistas Mönchengladbachi Borussia lõpuks 4:0. Väga erineva esituse tegid puurivahid. Leverkuseni soomlasest esikinnas Lukaš Hradecky tõrjus nullimängu saamiseks Lars Stindli penalti, Mönchengladbachi väravavaht Yann Sommer lõi aga kolmandal minutil omavärava (kauglöök läks posti ja siis temast võrku) ning lasi viimase tabamuse olukorras pallil kinnaste vahelt sisse põrgata.

Enne homseid mänge on Bundesliga ainuliider Wolfsburg, kes alistas teises voorus kaotusseisust 2:1 Berliini Hertha.

Freiburg - Dortmundi Borussia  2:1 (1:0)