Cosmose mehed juubeldamas. Foto: Brit Maria Tael

Eesti saalijalgpallimeister FC Cosmos alustas Tallinnas Kalevi spordihallis peetavat UEFA Meistrite Liiga eelringi kindla 8:3 võiduga iirlaste Dublini Blue Magicu üle.

Cosmos tegi kodusele turniirile hea stardi, kui läks juba seitsmendal minutil mängu juhtima ning läks sealt edasi oma teed. Avavärava löönud Venezuela saalijalgpallur Keiber Josue Quevedo Reyes lõpetas mängu kübaratrikiga. Sama tembuga sai hakkama tema kaasmaalane Alexander Rafael Moreno Machado.

Cosmose võitu panustasid tabamustega veel ukrainlane Jaroslav Lebid ja Venezuelast pärit Juan Jose Molero. Seejuures Eesti klubi oli avapoolaega võitmas juba 5:0, ent vahetult lõpusireeni eel lõid Saldanha De Oliveria iirlaste esimese värava. Teisel poolajal lisasid nad veel kaks palli Eesti klubi võrku.

Cosmose peatreener Aleksandrs Dibrivnijs peab rahul olema oma meeste realiseerimisega, sest statistiliselt olid vastasel rohkem võimalusi. Cosmos sooritas 30 pealelööki Blue Magicu 46 katse vastu, millest raamide vahele läkitati vastavalt 16 ja 19. Nurgalöökide arvestuses jäid külalised peale 17:8.

Reedel kell 19.30 võõrustab Cosmos Walesi klubi FC Cardiffit, kes kaotas täna 3:6 Slovakkia meistrile Lucenecile. Viimase lahingu slovakkidega peab Cosmos pühapäeval. Oktoobris toimuvale Meistrite liiga põhiturniirile pääseb ainult eelringi alagrupi võitja.