Gando oli sõiduvees ja Levadia alistas Kalevi (galerii!) (0)

Tallinna Levadia võitis tänu Gando heale mängule Premium liiga 32. voorus Tallinna Kalevit kindlalt 4:1.

Levadia domineeris tervet kohtumist ja ründas põhiliselt läbi äärte. Ümmargust palliveeretamist polnud, rünnakuid taheti lõpule viia võimalikult kiiresti ja Kalev püüdis kiirelt vastu nõelata.

Esimesel veerandtunnil pääsesid paar korda lähedalt löögile nii Cem Felek kui ka Roman Debelko, kuid nende sooritused olid ebatäpsed.

Avapoolaja keskel lõi Gando kuue minuti jooksul peaga kaks väravat. Esimesele andis tsenderduse Kirill Nesterov. Teises olukorras vabanes Gando Steve Kinguest ja suunas võrku Dmitri Kruglovi nurgalöögi.

41. minutil tuli Kalev mängu tagasi. Sunnitud vahetuse käigus Kevin Rääbise asemel platsile jooksnud Brandon Bachmann andis söödu Karl Möölile, kes tõmbas karistusalas palli Maksim Podholjuzinist mööda ja paigutas selle tagumisse ristnurka.

Teise poolaja alguses taastas Levadia kaheväravalise edu. Gando tegi Kaspar Laurile jalgevahelt ära ja tsenderdas Rasmus Peetsonile, kes peaga skooris.

Mööli hea sööt tekitas ka Kalevile ühe oivalise võimaluse. Hannes Anier oli Levadia karistusalas uhkes üksinduses, kuid lasi söödu vastuvõtmisel pallil minema põrgata.

Viimase veerandtunni veetis Kalev arvulises vähemuses, kuna Ioan Jakovlev hankis järjestikustel minutitel kaks kollast kaarti. Ta tegi kaardiväärilise vea kõigepealt Podholjuzinile ja kohe järgmises olukorras Markus Jürgensonile.

Lõppseisu vormistas Podholjuzin kentsakal moel. Nurgalöögi olukorras värava ees seistes tundis ta, kuidas pall talle selja tagant Kingue kaudu pehmelt jala pihta põrkas. Podholjuzinil ei jäänud teha muud, kui ümber pöörata ja pall mõnekümnelt sentimeetrilt sisse lükata.

Mängu parim - Gando

Gando lõi kaks esimest väravat ja tegi Levadia kolmandale eeltöö. Kas või sellest, et ta lükkas mitu korda palli vastaste jalgade vahelt läbi, oli aru saada, et Gando nautis tänast mängu.

6. oktoobril kell 16.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - Tallinna FCI Levadia  1:4 (1:2)
41. Karl Mööl - 25., 31. Gando, 50. Rasmus Peetson, 82. Maksim Podholjuzin

Väravasöödud: 41. Brandon Bachmann - 25. Kirill Nesterov, 31. Dmitri Kruglov, 50. Gando, 82. x
Hoiatused: 77., 78. Ioan Jakovlev, 83. Brandon Bachmann, 90+3. Steve Kingue - 61. Dmitri Kruglov, 88. Anton Krutogolov
Eemaldamine: 78. Ioan Jakovlev
Mänguolud: +10, vihmane ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.