Ghana turniir algas pettumusega (0)

Aafrika Rahvaste Karika võidust unistava Ghana jaoks sai turniir õnnetu alguse, kui Beniniga 2:2 viiki lepiti.

Viimasel kuuel kodumandri suurturniiril alati vähemalt poolfinaali jõudnud Ghana jäi kaotusseisu juba 103. sekundil, kui Türgi esiliigas mängiv Mickael Pote Benini ette viis. Vennad Ayew'd lõid Ghana küll poolajaks ette, kuid kaitsja John Boye ajaviivitamise eest teenitud teine kollane kaart - VAR-i ei kasutata Aafrikas enne kohamänge - jättis nad vähemusse ja Pote karistas olukorra ära.

F-alagrupi teises mängus suutis Aafrika mõistes kääbusriik Guinea-Bissau tiitlikaitsjale Kamerunile visalt vastu panna, kuid murdus pärast tunni täitumist ja kaotas lõpuks 0:2. See on kooskõlas kaks aastat tagasi võidutsenud Kameruni tugevustega, sest viimased kaheksa väravat Rahvaste Karikal on nüüd löödud pärast 59. minutit.

Sellega sai ühtlasi läbi alagrupiturniiri esimene ring, täna jätkatakse mängudega A- ja B-alagrupis.

F-alagrupp:

Ghana - Benin 2:2 (2:1)
9. Andre Ayew, 42. Jordan Ayew - 2., 63. Mickael Pote

Eemaldamine: 54. John Boye (Ghana)

Kamerun - Guinea-Bissau 2:0 (0:0)
66. Banana Yaya, 69. Stephane Bahoken

Tabeliseis: Kamerun 3 punkti (1 mängust), Benin 1 (1), Ghana 1 (1), Guinea-Bissau 0 (1).