Guardiola kaitses oma taktikat: tegin seda, mis oli meeskonnale parim (0)

Pep Guardiola ja Meistrite liiga karikas. Lähem kohtumine lükkus taas aasta võrra edasi. Foto: Scanpix / AP / Susana Vera

Löödud Pep Guardiola, kes viis küll Manchester City klubi ajaloos esmakordselt Meistrite liiga finaali, kuid pidi seal Chelseale 0:1 alla vanduma, tunnustas vastast ja kaitses enda valitud taktikat.

"Tegime suurepärase hooaja," märkis Guardiola, kelle hoolealused võitsid kindlalt Inglismaa liigatiitli ja liigakarika ning jõudsid Meistrite liigas finaali ja koduses karikasarjas poolfinaali, kuid kaotasid mõlemal juhul minimaalse skooriga Chelseale. "Oli au siin olla. Muidugi oleme kurvad, aga mäng oli tasavägine," lisas Guardiola.

Lisaks puhta ründajata mängimisele mindi seekord platsile ilma kaitsvate poolkaitsjateta, keskvälja mehitasid finaalis Ilkay Gündogan, Bernardo Silva, Phil Foden ja Kevin de Bruyne. Viimane langes teise poolaja keskel vigastusega välja, Fernandinho sekkus aga vahetusest alles viimaseks pooltunniks ja hooaja teise poole üks silmapaistvamaid mehi Rodri jäigi pingile.

"Teisel poolajal olime suurepärased ja vaprad, aga ei suutnud väravaid lüüa, sest Chelsea mehed on nii kiired ja tugevad. Olime tõesti imelised ja loodetavati jõuame ühel päeval taas finaali. Tegin seda, mis oli meeskonna jaoks parim," selgitas Guardiola, kelle hoolealused tegid lõpuks vaid kuus pealelööki Chelsea kaheksa vastu ning said 90 minuti jooksul raamidesse üheainsa löögi.

"Kevin de Bruyne sai vigastada, aga selliseid asju juhtub. Nüüd oeame puhkama, aga ka juba uueks hooajaks valmistuma. Jõudsime esmakordselt nii kaugele, seetõttu on tõesti au siin olla. Loodetavasti saime tulevikuks hea õppetunni," jõudis Guardiola ringiga tagasi varasema mõttekäigu juurde.