Guardiola: tiitel tiitliks, kuid tulime talvisest põrgust läbi ja jäime ellu (0)

Pep Guardiolal on mitu põhjust õnnelik olla. Foto: Scanpix / PA Wire / PA Images / Peter Powell

Eile õhtul Wolverhamptoni alistamisega 21. järjestikuse võidu võtnud Manchester City peatreener Pep Guardiola tõdes, et talle valmistab enim head meelt raskest jõuluperioodist suuremate kadudeta läbi tulemine, mitte 15-punktiline hetkeedu lähima jälitaja Manchester Unitedi ees.

Avapoolaega domineerinud City lubas Wolvesil küll teise poolaja keskel viigistada, ent lõi viimase kümne minutiga kolm väravat ja võitis lõpuks 4:1. See tähendab, et viimati loovutati punkte endiselt 15. detsembril, kui kodus tehtid West Bromwich Albioniga 1:1 viiki. Koduliigas on City võitnud nüüd järjest 15 ja kõigis sarjades 21 mängu. Viimane kaotus jääb aga juba vastavalt 19 ja 28 mängu taha, kui novembri lõpus vannuti 0:2 alla Tottenhamile.

Vahepealse aja jooksul on City kindlustanud kohta liigatabeli tipus, jõudnud liigakarika finaali ja FA Cupi veerandfinaali ning teinud Meistrite liigaski suure sammu veerandfinaali suunas, sest kaheksandikfinaali avamängus alistati võõrsil 2:0 Mönchengladbachi Borussia. 28-mängulise perioodi jooksul on City edu pant olnud kivikõva kaitse, sest endale on lastud lüüa vaid kaheksa väravat.

"Inglismaa talvine graafik on nagu põrgu. Suutsime korda saata midagi imelist. Tegu on enam kui märkimisväärse saavutusega," tõdes Guardiola pärast eilset kohtumist BBC-ga rääkides. "Kiidan oma mängijaid taevani. Aga meistritiitel on endiselt Liverpooli käes. Premier League'i võitmiseks peame siiski jätkuvalt vajalikud punktid kätte saama."

Pühapäeval kohtub City tabelis teisel real oleva Manchester Unitediga. Kui United alistab täna õhtul Crystal Palace'i, vähendatakse City edu taas 12 punktile, mis tähendab, et pühapäeva õhtuks võib see olla Unitedi võidu korral ka üheksapunktiline. Ent City võidu korral edestaksid nad linnarivaale taas 15 punktiga ja seda juba võrdse mängude arvu juures. Igal juhul ennustatakse Cityt 11 vooru enne hooaja lõppu 99,9-protsendilise tõenäosusega tänavuseks Inglismaa meistriks.

"Meil on ühe või äärmisel juhul kahe päeva jagu puhkamiseks aega," sõnas Guardiola, kes võis endale eile lubada luksust teha algkoosseisus võrreldes eelmise liigamänguga koguni kuus vahetust. "Tean hästi, kui tugev on United. Kuid meil on suurepärane šanss teha väga suur samm tiitli suunas ja üritame selle sammu ka astuda."

21-mängulise võiduseeriaga jõudis City üsna lähedale Euroopa viie tippliiga rekordile. 2014. aastal sai Real Madrid kirja 22 järjestikust võitu, absoluutne rekord on aga mullu 23 mängu järjest võitnud Müncheni Bayerni käes.