Haaland lõpetas ligi kolmekuise väravapõua, Dortmund lõi poolajaga viis (0)

Erling Braut Haaland sai möönast lahti ja on nüüd löönud Bundesligas 18 väravat. Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

Saksamaa Bundesliga 30. voorus sai hiigelsuure 6:1 võidu Dortmundi Borussia, kes alistas kodus Wolfsburgi.

Kui avapoolaja esimene pool möödus väravateta, läks seejärel sajuks. Tom Rothe avas 24. minutil nurgalöögist tulnud tsenderdusest skoori. Kaks minutit hiljem leidis Erling Braut Haaland hea sööduga Axel Witseli, kes lõi 2:0. Omakorda kaks minut hiljem lõi Manuel Akanji võrku Marco Reusi karistuslöögist temani jõudnud palli. Seejärel sahistas kasti tagant veel ka Emre Can.

38. minutil vormistas avapoolaja lõppseisu 5:0 Haaland, kes lõi oma esimese Bundesliga värava pärast 22. jaanuarit. Pärast seda oli ta märtsi alguseni vigastuspausil, ent polnud alates tagasitulekust klubi eest skoorinud. Nüüd sai ta punni maha. 54. minutil lõi ta ka enda teise ja Dortmundi kuuenda. Wolfsburgi auvärava lõi Ridle Baku 81. minutil, tehes lõppseisuks 1:6.

Lisaks said Bundesliga laupäevastes esimestes matšides võidud kirja Berliini Hertha ja Freiburg, kes alistasid vastavalt 1:0 Augsburgi ja 3:0 Bochumi. Bochum lõpetas seejuures matši Freiburgi vastu üheksakesi, sest Konstantinos Stafylidis sai Roland Sallai vastu tehtud tõsise vea eest punase kaardi ning seejärel saatis tema meeskonnakaaslane Thomas Reis kohtuniku tumedasse kohta, saades ka ise eemaldatud.

Väravateta viiki leppisid Mainz ja Stuttgart.

Dortmundi Borussia - Wolfsburg 6:1 (5:0)
24. Tom Rothe, 26. Axel Witsel, 28. Manuel Akanji, 35. Emre Can, 38., 54. Erling Braut Haaland - 81. Ridle Baku

Augsburg - Berliini Hertha 0:1 (0:0)