Haalandilt õppinud Horvaatia kaitsja lõi Soome väravavahi puuri täis (0)

Bundesligas peeti täna Der Klassikeri järel veelgi olulisi kohtumisi, kus järjest andsid punkte ära nii Leverkuseni Bayer kui ka Borussia Mönchengladbach.

Pääsu Meistrite liigasse jahtiva Leverkuseni jaoks kulgesid Wolfsburgi vastu viimased 50 minutit üsnagi piinlikult. Koduplatsil lubati vastased avapoolaja lõpus juhtima, kui oma profikarjääri esimese värava lõi 22-aastane horvaat Marin Pongrancic. Hooaega veel Erling Braut Haalandi kõrval Salzburgi RB-s alustanud kaitsja oli oma karjääri jooksul seni võrku sahistanud vaid korra - 2017. aasta märtsis, kui ta lõi Müncheni miniderbis 1860 duubli eest värava Bayerni noortele.

Pongracic ei jäänud täna aga Soome koondise esiväravavahi Lukas Hradecky vastu ühe värava peale, sest viiendat korda Bundesligas väljakul käinud mees tegi 75. minutil veel skoori ja siis lõi ta Wolfsburgi juhtima juba 4:0. Leverkusen sai küll auvärava kirja, aga punktidest jäädi kaugele.

Viis väravat polnud aga päeva parim tulemus, sest 3:3 seisuga leppisid viiki Frankfurdi Eintracht ja Freiburg. Bremeni Werder ja Mönchengladbach triikisid välja 0:0 seisu.

Leverkuseni Bayer - Wolfsburg 1:4 (0:1)
86. Julian Baumgartlinger - 43., 75. Marin Pongracic, 64. Maximilian Arnold, 68. Renato Steffen

Frankfurdi Eintracht - Freiburg 3:3 (1:1)
35. Andre Silva, 79. Daichi Kamada, 82. Timothy Chandler - 28. Vincenzo Grifo, 67. Nils Petersen, 69. Lucas Höler

Bremeni Werder - Mönchengladbach 0:0