Häbi viib maa alla, Liverpool ka. Manchester United sai kodus kohutava ketuka (1)

Mohamed Salah sai nii teha kolm korda. Foto: Scanpix / Oli Scarff / AFP

Inglismaa kõrgliiga üheksandas voorus sai täiesti kohutava keretäie Manchester United, kes kaotas Liverpoolile avapoolaja 0:4 ja mängu 0:5.

Manchester Unitedi käsi oli juba eelnevalt koduliigas käinud nigelalt, kui järjepanu oli punkte kaotatud Evertonile ja Leicester Cityle. Nädala keskel Meistrite liigas Atalanta vastu võiduks pööratud kaotusseis andis aga punasärkidele lootuse, et nüüd ollakse tagasi reel. Ei olda.

Juba viiendal minutil virutas Naby Keita Mohamed Salahi söödu järel täpse madala palli posti kõrvale, viies Liverpooli võõrsilväljakul juhtima. 13. minutiks said külalised 2:0 ette, kui võrku sahistas Diogo Jota.

38. minutil näitas nüüd juba Salah ise karistusalas vaimustavat realiseerimisoskust. Avapoolaja viiendal (!) üleminutil oli drill sama ning Salahi löök taas perfektne. 50. minutil kordus kõik taas: Salah sai kirja kübaratriki ja Liverpool haaras juba 5:0 eduseisu.

Kohe pärast seda sahistas võrku Cristiano Ronaldo, ent Manchester Unitedi tuhast tõusmine sai kiire lõpu: VAR fikseeris suluseisu ja tühistas tabamuse. 61. minutil muutis Anthony Taylor VAR-i abil punaseks kollase kaardi, mille oli andnud Paul Pogbale, kes libistas kaks jalga ees sisse Naby Keitale, kes sai vigastada nii tõsiselt, et pidi matši pooleli jätma.

Manchester Unitedi vähemusse jäämisega said kustutatud koduvõistkonna igasugused lootused matši veel kuidagigi tagasi tulla. Häbistava kaotuse järel jätkatakse liigatabelis 14 punktiga seitsmendal kohal. Liverpool on 21 silmaga teine.

Manchester United - Liverpool 0:5 (0:4)