Halastamatult täpne Dortmund kinnitas Leipzigi "igavese hõbeda" staatust (Haaland ja Sancho rekordiraamatusse!) (0)

Dortmund võitis esimest korda peale 2017. aastat karikasarja. Foto: Scanpix / Martin Rose / AFP via Pool

Saksamaal peeti vihma käes ära 78. DFB-Pokali karikafinaal, milles suutis Dortmundi Borussia alistada RB Leipzigi 4:1. Kaks väravat said kirja 2000. aastal sündinud Jaden Sancho ja Erling Braut Haaland.

Kuigi peaaegu terve esimese poolaja vältel kontrollis Leipzig pealtnäha selgelt mängukäiku, siis kollasärksed vastased tõestasid, et nende edurivi tasub karta: Dortmund saatis kolm pealelööki raamidesse ning iga viimnegi kui üks põrkas ka Peter Gulacsist mööda. Kaks tükki sai kirja Jadon Sancho, kellest sai noorim DFB-Pokali finaalis üle ühe värava löönud pallur, ning ühe lisas Erling Haaland. Kusjuures mõlemast sai esimene oma kodumaa (vastavalt Inglismaa ja Norra) esindaja, kes karikafinaalis skoorinud.

Kui võis tunduda, et esimese 45 minuti jooksul rõhus Leipzig rünnakule, siis teisel poolajal keerasid nad intensiivsust kordades kõrgemaks. Esimest superšansi tarvitses oodata vaid ligikaudu kümme sekundit, peale mida vahetusest sekkunud Christopher Nkuku palli latti saatis.

Järgnenud pooltunnil veetis pall peaaegu terve aja Dortmundi väljakupoolel, ent väravaid ei sündinud kuidagi. 71. minutil raksatas Emil Forsbergi pealelöök taas posti ning korraks tundus juba, et Leipzig lihtsalt ei suudagi väravaid lüüa. See pakkumine sai aga vaid 30 sekundiga murtud - Dani Olmo tõmbas pallile korraliku vindi sisse ning keerutas selle kaunilt Roman Bürkist mööda - 1:3.

Lõpuminutitel võeti üha rohkem riske ning seetõttu said Dortmundi mängijad üha rohkem võimalusi. Korra sai Sancho Gulacsist juba mööda mängitud, kuid palli otse väravasse veeretamise asemel hakkas britt trikitama ning seetõttu jäi mehe kübaratrikk vormistamata. Oma teise lõi aga Haaland, kes kukkumise pealt palli väravasse toimetas - 1:4.

Oma ajaloo viienda karikavõiduga kerkis Dortmund samale pulgale Frankfurdi Eintrachti ja Gelsenkircheni Schalkega. Ettepoole jäävad veel vaid Bremeni Werder (6) ja Müncheni Bayern (20), kes langes tänavu heitlusest juba 1/32-finaalis, kui penaltitega kaotati Kieli Holsteinile.

Leipzig jäi aga taas tiitlita ehk endiselt on nende auhinnakapi värvikaim trofee Regionalliga Nordosti tiitel 2013. aastast. Ida-Saksamaa klubi on tulnud hõbedale meistriliigas, esiliigas, kolmandas liigas ning kahel korral kaotanud karikafinaalis. Lisaks jäädi mullu Meistrite liigas pidama poolfinaalis.

RB Leipzig - Dortmundi Borussia 1:4 (0:3)