Hannes Kaasik rääkis Eesti tippliigade klubidele mängijate turvalisusest (0)

Foto: Jana Pipar / EJL

Hooaja eel toimusid iga-aastased Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike osakonna kohtumised Eesti tippliigade klubidega. Põhiteemaks oli mängijate turvalisus.

"Rääkisime, millised on võimalikud ohud vastasmängijale kui võitlusesse minnakse eelkõige mõtlematult libistades või jõulise väljaastega. Samuti olid päevakorras taktikalised vead. Vaatasime üheskoos videoid ja arutlesime, milliste rikkumiste puhul saadetakse mängija varakult väljakult ära, millisel juhul saab toetada kollast kaarti ning milliste vigade puhul kaardid tasku jäävad," võttis Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik lühidalt seminaride mõtte kokku.

Kaasiku sõnul on seminaride põhiteemad tihtipeale samad, mille üle arutatakse ka kohtunike koolitustel. "Videode maht on veidi väiksem, kuid põhimõte on sama - soovime ju kõik, et saaksime olukordadest üheselt aru. Kogemus näitab, et mängijatele on vaja põhitõdesid veidi rohkem üle korrata, mis on samas mõistetav. Kui tuua mõni näide, siis ikka ja jälle tuleb üle korrata ilmse väravavõimaluse peatamised karistusalas ja nendega kaasnevad kaardid. Pigem sooviksid mängijad alati näha kollast, kuigi hoiatuskaardiga pääseb vaid juhul kui rikkumine oli tehtud üritusega palli mängida," selgitas Kaasik.

EJLi kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik kohtub iga hooaja alguses kõikide Premium liiga ja Esiliiga klubidega, lisaks toimub ühendseminar Esiliiga B meeskondadele, kui igast klubist võtab arutelust osa kaks esindajat. 

Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (0)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
MEISTRITE LIIGA
Kas finaalis tuleb Cruyffi, Linekeri, Litmaneni või Crouchi derbi?
EUROLAHINGUD
Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud  (videod!)
ESILIIGA
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (15)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID