Hävitustöö Napolis: Serie A liider nokauteeris Vana Daami (0)

Napoli pani Juventuse magama - sinisärgid võitsid 5:1. Foto: Scanpix / Alberto Pizzoli / AFP

Itaalia kõrgliiga liidermeeskond Napoli on hoos: helesinised pallurid alistasid Serie A 18. mänguvoorus 5:1 Juventuse.

Napoli asus juhtima 14. minutil. Juventus kaotas keskväljal palli, sinisärgid asusid ehitama. Rünnaku käigus jõudis pall paremale äärele Matteo Politanole, kes tsenderdas värava ette. Sealt pääses löögile Hvitša Kvaratshelia, kuid ürituse tõrjus Juventuse puurilukk Wojciech Szczesny. Jätkuolukorras sai peaga proovida Victor Osimhen, nigeerlane saatis nahkkera väravasse - 1:0.

Napoli eduseis sai lisa 39. minutil. Kui esimese värava ehitas Kvaratshelia ning punkti pani Osimhen, siis teisega toimus kõik vastupidi - nigeerlane Osimhen sai karistusala lähedal palli. Uhkes üksinduses viibides söötis ta grusiinile, kes lahendas kindlalt - 2:0.

Juventus nullile jääda ei tahtnud. 42. minutil puges Angel Di Maria sinisärkide vahelt läbi, mängis Arkadiuz Milikuga seina ning lükkas mänguvahendi stoilise rahuga värava alanurka. Vaheajaks juhtis Napoli 2:1.

Juventus püüdis teisel poolajal viigistada, kuid skoori tegi hoopis Napoli. 55. minutil andis Kvaratshelia paremalt äärelt madala korneri, mis põrkas meeste vahelt läbi otse keskkaitsja Amir Rrahmanile, kes põrutas nahkkera väravavõrku - 3:1.

Kuid see polnud veel kõik. Must-valgetel oli mast maas, võõrustajad tahtsid veel lüüa. 65. minutil eksis Juventuse kaitsja Bremer sööduga, palli sai endale Kvaratshelia. Grusiin riputas ühe imelise linnukese värava alla sööstnud Osimhenile, kes kerkis kõigist kõrgemale ja lõi enda teise, Napoli neljanda.

Aga ka see ei olnud kõik - kohtumise 72. minutil sai jala valgeks Eljif Elmas. Elmas lõikas paremalt äärelt sisse ja laadis peale. Löök võttis Alex Sandro jalast rikošeti ning maandus Szczezny selja taga. Poolakas pidi juba viienda palli võrgust välja võtma, tema õnneks jäi see ka viimaseks.

Napoli jätkab Serie A tipus. 18 mänguga on nad teeninud 47 punkti, teist ja kolmandat kohta jagavad Juventus ja AC Milan jäävad kümne punkti kaugusele. Samas Milan on pidanud ühe mängu vähem.

Napoli - Juventus 5:1 (2:1)
14., 65. Victor Osimhen, 39. Hvitša Kvaratshelia, 55. Amir Rrahmani, 72. Eljif Elmas - 42. Angel Di Maria