Hävitustöö Peterburis: Zenit lõi Lokomotivile kuus ja kindlustas sellega tiitli (0)

Zenit tegi täna võimsa mängu. Foto: Scanpix / Aleksandr Demjantšuk / TASS

Venemaa kõrgliigas pidi täna õhtul toimuma põnev heitlus liiga kahe tugevaima (Peterburi Zenit ja Moskva Lokomotiv) vahel, kuid lõpuks muutus duell hoopis Zeniti võimsaks jõudemonstratsiooniks. Kohtumine võideti lausa 6:1 ning kuna Lokomotiv oli ainus konkurent, kes oleks potentsiaalselt neile veel järele jõudnud, siis sai kaks vooru enne hooaja lõppu kindlaks, et Peterburi klubi võtab kolmanda järjestikuses tiitli.

Kahe Venemaa viimaste liigatšempionite mõõduvõtud (enne Zeniti ehk 2018. aastal oli riigi parimaks just Lokomotiv) on lähiajaloos lõppenud ootamatult halvasti sinisärkide jaoks: liigas võidutseti viimati 2018. aasta septembris ning sellele on järgnenud neli kohtumist, millest kolm on lõppenud viigiga ja üks kaotusega.

Ka täna kontrollis avaminutitel olukorda Lokomotiv, kellel midagi ohtlikut siiski teha ei õnnestunud. Oodatult oligi hoopis liiga paremuselt teine väravakütt Artjom Dzjuba see, kes 19. minutil vastaste pallikaotuse ära karistas. Tegemist oli ka tõelise iludusega: mees ei hakanud palli tugevalt värava suunas lajatama vaid hoopis tõstis pehmelt palli üle kaitseliini.

Kui aga küsida, kes 32-aastasest venelasest veelgi rohkem väravaid löönud, siis on selleks ei keegi muu kui iraanlasest tiimikaaslane Sardar Azmoun. Ja ka tema ei jäänud täna kuivale. Kui jätta ära poolajapaus, siis suutis tipuründaja lüüa vaid üheksa minutiga kolm (!) väravat. Kusjuures teisel poolaja avavilest alates tegid neli mängijat üksteist pallipuudet ning kaheteistkümnenda puutega lükkas Azmoun palli võrku.

Oma auvärava suutsid Lokomotivi mängumehed lüüa 56. minutil, mil guinealasest ründaja Francois Kamano lükkas jõuga Jaroslav Rakitski palli pealt minema ning veeretas seejärel palli tühja võrku. Kirsi pani aga siiski Zenit tordile, kuna kümmenkond minutit hiljem lendas Barcelona hingekirja kuulunud Malcomi löök graatsiliselt üle Guilherme Marinato pea.

Nagu juba öeldud, siis kindlustas võiduga Zenit omale seitsmenda Venemaa liigatiitli. Vastavas arvestuses kerkisid nad mööda Mosvka CSKA-st ja 1990ndatel domineerinud Moskva Spartakuni on veel kolm liigatiitlit jäänud. Kaks vooru enne hooaja lõppu on aga väga tasavägine hõbeda (ehk teise Meistrite liiga koha) heitlus. Mängus on lisaks Lokomotivile (52 punkti) veel Spartak (50 punkti, üks mäng vähem peetud), Kaasani Rubin (49) ja PFK Sotši (49). Suurema õnne korral võivad sinna veel ka tõusta Moskva CSKA (47) ja Moskva Dinamo (46).

Peterburi Zenit - Moskva Lokomotiv 6:1 (3:0)
19., 51. Artjom Dzjuba, 39., 45+3., 46. Sardar Azmoun, 67. Malcom - 56. Francois Kamano