Head uudised Balkani poolsaarelt: koondisega liituv Käit tegi Rumeenias üle pika aja skoori (video!) (0)

Mattias Käit oli Rumeenias enne koondisepausile minekut resultatiivne. Foto: Rapidi Facebook

Eesti jalgpallikoondise keskväljamängija Mattias Käit tegi Rumeenia kõrgliigas Bukaresti Rapidi eest skoori, kui võõral väljakul mängiti Clujga 2:2 viiki.

4. minutil penaltist löödud värava läbi tagaajaja rolli jäänud Rapid viigistas mänguseisu seitse minutit hiljem, kui skoori tegi just Käit. Äärekaitsja Razvan Onea andis otsajoone juurest pärast saadud läbisöötu terava palli etteposti, kuhu oli jooksnud eestlane, kes nahkkera ühe puutega võrku kihutas. Tegu oli 24-aastasele mängumehele esimese väravaga pärast eelmise aasta 13. märtsi.

Rapidi seis muutus raskemaks 23. minutil, kui kodumeeskonna viis juhtima Nana Boateng. Sellest olenemata saadi taas kätte viigivärav, mille autoriks oli 55. minutil eelmainitud Razvan Onea. Seisu 2:2 enam käest ei antud ning seega alustasid mõlemad meeskonnad kevadel Rumeenia kõrgliigas esikuuiku vahel peetavat meistrivõistluste lõppmängude faasi viigipunktiga. Käit tegi Rapidi keskväljal kaasa täismängu. Kohtumise tipphetki ja väravaid saab näha siit!

Hetkel viiendal kohal olev Rapid on kogunud 27 punkti, tänane vastane Cluj on 33 silmaga teisel tabelireal. Peale koondisepausi kohtub Eesti koondislase tööandja esimese aprilli õhtul koduväljakul Constanta Faruliga, kes on 35 punktiga tabeliliider.