Helesinine kiirrong tuleb mürinal piki tuttavaid rööpaid (0)

Noor Phil Foden kerkis City kangelaseks. Foto: Scanpix / AFP / Clive Brunskill

Mis meeskond on praegu Inglismaa parim? Manchester United? Liverpool? Tottenham? Ei, see on Manchester City, kes on tabelis kerkinud juba kolmandaks ja aina võidab.

Phil Fodeni 44. minuti väravast piisas, et alistada koduväljakul 1:0 Brighton & Hove Albion, ehkki 16 pealelöögi juures võinuks Pep Guardiola oodata oma hoolealustelt paremat realiseerimist. Võimalus võit lõplikult kindlustada oli viimastel minutitel Raheem Sterlingul, ent sel hooajal juba seitsmes tabamuses osaline olnud ründaja saatis Kevin de Bruyne teenitud penalti kõrgelt üle värava.

Hooaega kehvalt alustanud City, kes sai hooaja kaheksast esimesest liigamängust kolm võitu, kolm viiki ja kaks kaotust ning püsis liigatabeli teises pooles, on ennast taas leidnud. Kõigis sarjades on järjest võidetud viimased seitse kohtumist, kusjuures neis mängudes on endale lastud kokku lüüa vaid kaks väravat. Liigas on koos tänasega pandud käima neljamänguline võiduseeria ja viimasest 24 võimalikust punktist on nopitud 20, mis on lubanud Cityl tõusta tabeli kolmandale reale.

Seejuures on neil konkurentidega võrreldes üks mäng varuks, mis tähendab, et selle võitmise korral jääks City tabelit juhtivast linnarivaalist Manchester Unitedist maha vaid ühe punktiga. Brighton peab aga tõsiselt mõtlema püsimajäämise eest võitlemisele, sest tabelis ollake endiselt täpselt punase joone kohal, 17. kohal. Võitu maitsti liigamängus viimati kümme kohtumist tagasi, ehkki järgnenud üheksast duellist on nopitud vähemalt viis viigipunkti.

Manchester City - Brighton & Hove Albion 1:0 (1:0)