Henn kauaoodatud hooaja algusest: olid perioodid, kus trennis oli ainult kolm-neli tervet mängijat, aga nutta ja hädaldada pole mõtet (0)

Enda käes kõiki tiitleid hoidev FC Flora alustas uut Premium liiga hooaega Jürgen Henni käe all võidukalt. Foto: Brit Maria Tael

Tiitlikaitsja Tallinna FC Flora alustas pühapäeval lõpuks oma Premium liiga hooaega, kui alistas Rauno Sappineni väravatest 2:1 Tallinna JK Legioni. Meistermeeskonna peatreener Jürgen Henn oli matši järel rahul, et starditi kolme punktiga.

"Legion andis korraliku lahingu meile! Mängisid väga hingestatult ja panid kõik välja, mis neil sees oli. See nõudis meilt väga palju energiat täna," ütles Henn kohtumise järel Soccernet.ee-le.

Kui Legion pidas jubas oma viienda liigamängu, siis Flora alles esimese, sest nii hooaja eel, planeeritud alguses kui ka nüüd koondisepausi järel oldi osaliselt koroonaisolatsioonis. "Kogu satsiga oleme vist kolm päeva koos teinud. Siin olid väga pikalt perioodid, kus meil oli trennis terveid mängijaid kolm-neli.

Ta ei ole traditsiooniline või tavapärane olnud. Natuke ebamugavust on olnud, aga ega siin midagi nutta ja hädaldada pole mõtet. Selles mõttes on hea meel, et saime alustada võiduga. Esimesele mängule kohast närvilisust oli, aga mida mäng edasi, seda paremini saime sisse," rääkis juhendaja, et keerulised olukorrad on ka treeneritele arendavad.

Kuigi Flora sai täna kirja kolm punkti, siis seda vaid kõige napima eduseisuga. Henn nägi selle fakti põhjustena nii Legioni väga head kaitsetööd kui ka hooaja algusest tingituna enda rabedat realiseerimist. Flora juhendaja hinnangul jätsid sajaprotsendilise olukorra löömata nii Martin Miller kui ka Konstantin Vassiljev, lisaks Sergei Zenjov "suhteliselt sajaprotsendise".

"Mingeid momente meil ikka oli. Aga Legion mängib kaitses väga kompaktselt ja on väga töökas, eriti keskväljal. Nad on selline võistkond, kellele on raske väravat lüüa. Juba eelmisel aastal olid nad sellised. Seega ei olnud lihtne. Aga ega neil endal ka väga palju momente ei tekkinud. Esimesel poolajal sutsu rohkem, teisel poolajal kontrollisime paremini. Lõpus suutsime palli hoida, mis oli oluline," sõnas Henn.

Järgmise kohtumise peab Flora laupäeval, kui Premium liiga raames võõrustatakse Narva Transi. Sellele matšile eelnev nädal on väga oluline ühiste treeningute mõttes, sest annab võimaluse meeskonnaga korralikult tööd teha. Transi mängu järel muutub Flora graafik sedavõrd tihedaks, kus pika perioodi vältel peetakse nädala jooksul kaks kohtumist. "Jah, järgmise aastani on ainult sedasi, et mängime ja puhkame - eks ta nii vist on," naeris treener, et tuleb haruldasest treeningnädalast maksimum võtta.

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL