Henn kehvast mängu algusest: koondisepausil oli meil trennis 5-6 meest, aga me ei tohi seda vabanduseks tuua (0)

Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Raido Kull

Tallinna FC Flora peatreener Jürgen Henn ütles pärast Tallinna Kalevi vastu kaotusseisust välja tulemist ja 4:1 võidu võtmist, et teisel poolajal näidatud hoog tuleb neljapäevaseks eurolahinguks islandlaste KR-iga kaasa võtta.

Flora jäi Premium liiga 20. voorus võõrsil Kalevi vastu veerandtunnise mängu järel kaotusseisu, aga kiired väravad teise poolaja alguses pöörasid olukorra ringi ja lõpuvile eel löödi veel kaks tabamust.

Täna 4:1 võit, aga ega see mäng vist päris selline ei ole, millega sa ülemäära rahule võiksid jääda.
Esimese poolaja kohta kehtib see küll. Kalev alustas ja mängis täna väga hästi. Võib-olla me ei olnud meeskondlikult päris nii agressiivseks ja sirgjooneliseks Kaleviks nii hästi valmis. Pluss on teada, et koondisepausil oli meil ainult viis-kuus mängijat, kellega me reaalselt trenni tegime. See mingil määral mõjutas, aga kindlasti ei saa me seda vabandusena tuua - siis me laseme sel jälle juhtuda. Me ei tohi seda vabanduseks tuua!

Mis tegi meil elu raskeks ja mängu natuke närviliseks, oli värav, mille me lasime. Mis tuli tagaliini uudsusest ja kokkumängu puudusest. Ebakõla oli seal ja lasime väga lihtsalt löögile, mille Hannes [Anier] väga hästi ära kasutus. Esimene poolaeg oli mitme asja koosmõju, aga teine poolaeg ikkagi leidsime rütmi, lõime palju võimalusi ja saime mängu käima.

Ega tegelikult Kalev vist üllatas ka päris palju? Üks asi, et nad on asetust muutnud, mängijaid tõstnud teiste kohtade peale, aga nii agresiivset Kalevit ei ole ju sel hooajal näha saanud.
Jah, see on tõsi. Kuna uue treeneri esimene mäng, ei olnud meil kuskilt ka pilti, milleks valmis olla. See oli kindlasti üks põhjus, miks me ei olnud meeskondlikult piisavalt valmis ja ei suutnud esimesel poolajal väljakul piisavalt kiiresti kohaneda.

Kas vaheajal riietusruumis pidi lihtsalt väga kõva häält tegema?
See jääb saladuseks, mida seal rääkisime. (Naerab).

Teisel poolajal mäng muutus. Kui kuue-seitsme minutiga need kaks kiiret väravat lõite, siis kas sul läks endal ka tunne rahulikumaks, et täna ikkagi tuleb ära?
Jaa. Vahetused kohe toimisid. Alliku tõi head teravust äärele ja Miller keskel muutis ka kohe mängu, lõi värava. Selles mõttes küll.

Kui hästi te nüüd euromänguks valmis olete? Neljapäeval juba mäng ees ootab ja ega te vahepeal pole meeskonnaga treenida ju saanud, nagu sa ka ütlesid.
Natuke on vaja asjad kindlasti üle vaadata. Aga pigem peame vaatama teist poolaega, kus saime asjad käima. Teada oli, et esimesel poolajal võib meil alguses olla raske seda rütmi leida, sest me pole pikalt koos mänginud. Aga teisel poolajal saime mängu käima ja arvan, et see teise poolaja energia ja hoog on need, mida kaasa võtta.

Kas neljapäevaks on Matvei Igonen, Michael Lilander ja Ken Kallaste tagasi?
Keni koha peal on võib-olla kõige suuremad küsimused. Igonen ja Lilander peaksid olema tagasi kõigi eelduste kohaselt. Aga Keni osas hetkel veel ei tea.

Täna oli noor äärekaitsja Kristo Hussar ka esimest korda algkoosseisus. Kuidas tema mänguga rahule jääda?
Arvestades seda, et tal on olnud pikk mängupaus ja pole ammu võistlusmängu mänginud, siis mängis oma koha väga okeilt välja. Vastased sealt väga mööda ei pääsenud. Lisaks toetas rünnakut. Väga korralik mäng!

Ja Sappineniga on teil ka lihtne: 90 minutit ei pea väga midagi tegema, lõpuks lööb ikka kaks väravat.