Henry jälgedes: hiljuti Eesti vastu mänginud 17-aastane prantslane tegi unelmate debüüdi (0)

Eliesse Ben Seghir tähistamas väravat. Foto: Scanpix / JEFF PACHOUD / AFP

Monaco 17-aastane poolkaitsja Eliesse Ben Seghir tegi täna meeldejääva debüüdi Prantsusmaa kõrgliigas, kui ta sekkus vaheajal Auxerre'i vastu 1:1 viigiseisult ja juhtis kahe väravaga oma meeskonna 3:2 võidule.

Monaco oli väljalangemistsoonis vireleva Auxerre'i vastu hädas, jõudes 1:1 viigini alles avapoolaja lisaminutitel tänu Wissam Ben Yedderi penaltile.

Ben Seghir oli üks kolmest mängijast, kelle peatreener Philippe Clement juba vaheajal platsile vahetas. Ta õigustas usaldust kiiresti, lüües 58. minutil 2:1 juhtvärava ja lõpuks ka 85. minutil 3:2 võiduvärava.

Sotsiaalmeedia lõi otsekohe kihama, sest ainult üks mängija on löönud Monaco eest Prantsusmaa kõrgliigas kaks väravat veelgi nooremana. Ben Seghir on täna 17 aasta ja 315 päeva vanune ning legendaarne Thierry Henry tegi Opta andmetel seda 1995. aastal veel 60 päeva nooremana.

Ühtlasi sai Ben Seghirist noorim mängija, kes sel hooajal Euroopa kümnes tugevamas liigas ühes mängus kaks väravat on löönud. Seejuures oli ta enne tänast Monaco põhimeeskonna eest mänginud vaid sõprusmängudes ja üksikud minutid Euroopa liigas.

Noorteliigade kõrval oli Ben Seghiril enne tänast rohkem kogemust Prantsusmaa noortekoondistest. Muuhulgas lõi ta septembris kaasa U18 koondiste miniturniiril, mille raames alistati tulemusega 3:0 Eesti eakaaslased. Ka selles mängus vahetati ta just teiseks poolajaks platsile, kuid Daniil Pareikole tal väravat lüüa ei õnnestunud.

Too turniir lõppes mäletatavasti Prantsusmaa ja Poola vahelises otsustavas mängus kaardisajuga ja kuulutati prantslaste nelja eemaldamise tõttu enneaegselt lõppenuks. Ben Seghir sai seal samuti ühe kaardi kirja, kuid see oli vaid kollane ning ta vahetati 63. minutil välja "kõigest" kahemehelises vähemuses, enne kui kümmekond minutit hiljem mäng lõplikult käest läks.