Hinded | Millised olid esimeses tiitlilahingus mängijate individuaalsed sooritused? (0)

Tallinna derbi pakkus ootamatu vaatemängu: soosikuna mängule vastu läinud Levadia lagunes kildudeks ja lasi oma suurimal rivaalil Floral end häbistada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kolmapäeva õhtul toimus Premium liiga esimene suur finaal, milles valitsev meister FC Flora alistas oma igipõlise rivaali ja tabeliliidri FCI Levadia koguni 5:1, andes seeläbi pühapäevasele Tallinna derbile finaali mõõtme. Kuidas said eile hakkama mängijad individuaalselt?

Mängus, kus Levadia vajas tiitlivõiduks viiki ja Flora eluspüsimiseks võitu, läksid viimased juba kuuendal minutil Ken Kallaste nurgalöögijärgsest peaväravast 1:0 juhtima. 33. minutil oli kombinatsioon sama, aga tabamuse autoriks Sergei Zenjov. Veel enne riietusruumi minekut võitles Rauno Sappinen välja Flora 3:0 eduseisu.

53. minutil lõi Flora järjekordsest nurgalöögist 4:0, kui Markkus Seppik segas piisavalt Levadia ründajat Robert Kirssi, kes palli enda võrku toimetas. Levadia valeründaja Zakaria Beglarišvili 60. minuti kannavärav tõi korraks mängu elu, aga see kadus sealt kuue minutiga, kui Henrik Ojamaa vormistas lõppseisu 5:1. Flora sai hiilgava võidu ning Levadia põles ereda leegiga läbi. Võrdse lahingu asemel pakuti ühepoolne. Ülisuur kaotus oma suurimalt rivaalilt tagus mõistagi ka Levadia pallurite hinded põhja, mis teistpidi muutis Flora etteaste sisuliselt perfektseks.

Soccernet.ee toimetuse hinded Levadiale:

REKLAAM

Karl Andre Vallner – 3. Alustas mängu ju korraliku tõrjega. Aga siis hakkas võrk sahisema. Ja vahepealsetest tõrjetest polnud enam tolku, kui väravast väljas olles palliga koperdas ning Sappinenile kandikul tühja värava ette andis. Teisel poolajal võttis Sappineni üks-üks olukorra ära, ent hüppas siis nurgalöögi ajal palli alt läbi. Ameerika mäed. Väravavahina ei saa seda lubada.

Levadia tsoonikaitse murti pooleks. Rauno Sappinen, Ken Kallaste ja Markkus Seppik said värava ees täiesti vabadena parimalt positsioonilt vaadata, kuidas Sergei Zenjov 2:0 lõi. Foto: Mauri Levandi

Maximiliano Ugge – 4. Väga rabe etteaste. Pallist mööda löömised, olukordade pooleli jätmised ... Palli vallates ei teadnud, kuhu seda panna. Ei olnud liidri vääriline partii.

Rasmus Peetson – 3. Vähe sellest, et Rauno Sappinen teda lüpsis, jäi ka standardite ajal kahetsusväärsesse "kõige lähemal, aga siiski piisavalt kaugel" rolli. Pole varem olnud sellist mängu, kus nii palju puuduseid välja tuleb.

Maksim Podholjuzin – 4. Aastaid Premium liiga parimate kaitsjate hulka kuulunud Podholjuzin ei suutnud mängukeeldu kandnud Milan Mitrovici asendada. Lasi Sergei Zenjovil endaga mitu korda teha seda, mida Zenjov soovis.

Ilja Antonov – 3. Oleks pidanud aitama Levadia mängu ehitada, aga sellega ei jõutud väga kaugemale enda väljakupoolest. Samas äkki ongi ülekohtune oodata pool hooaega vigastusega väljas olnud mehelt sellisel hetkel võistkonna tassimist? Küsimus treeneritele.

Brent Lepistu – 4. Proovis ja üritas nii Flora keskvälja peatada, rappida kui ka omasid käima tõmmata. Lõpuks see ei õnnestunud.

Illustreeriv pilt Levadia etteastest. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mark Oliver Roosnupp – 5. Rünnakul oli Levadia üks aktiivsemaid mängijaid. Andis ka väravasöödu. Kaitses oli aga hädas ja eks Flora ründabki äärte kaudu ka, kuhu Levadia mänguplaan palju ruumi jätab. 0:1 seisu peal vedas, et Zenjovi vastu tegutsedes penaltit ei kinkinud, aga lõpuks poleks sellestki mingit vahet olnud.

Marko Putincanin – 3. Mängis esialgu tavapärasest veidike kõrgemal, aga jäi anonüümseks. Kui väljakul on kuus naturaalset keskpoolkaitsjat, ei tohiks see võimalik olla, ent ei suutnud absoluutselt mängu vastase kolmandikule viia. Viienda värava kinkinud sööt mõjus põrumise sümbolina.

Bogdan Vaštšuk – 5. Alustas isukalt ja murdis end kastist löögile. Teise värava eel jäi liialt passiivseks. Seejärel jättis 0:2 kaotusseisus olles värava eest realiseerimata hea momendi ning vaikselt kadus pildilt ära. Proovis avapoolajal koos Beglarišviliga ründajat asendada, ent ei õnnestunud selles.

Ernest Agyiri – 4. Pallis enda jaoks ebatavalisel äärel, mis elimineeris ta mängust teravad tsenderdused. Küll aga sai sisse murda ja paaril korral ka enam-vähem ohtlikult peale lüüa. Samas see, kui vähe Levadia teda lõpuks äärelt otsis, oli hämmastav.

Zakaria Beglarišvili lõi Levadia ainsa värava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Zakaria Beglarišvili – 6. Alustas teravalt, nutikalt ja säras geniaalse kaugtõstega, pannes Igoneni korralikult tööle. Samas ta mäng ei ole tavapärasel tasemel, kui tal ei ole ees konkreetset partnerit, keda otsida ja kelle kaudu mängida. Lõi siiski kauni kannavärava, mis vähendas natukenegi pettumust.

Robert Kirss – 4. Jäi ootamatult pingile ja 0:3 seisu pealt mängu tulles on juba raske midagi muuta või kaaslasi ellu äratada. Läks ühe korra kaugelt löögile, proovis ka kolme mehe vahelt läbi murda, ent näppude vahele jäi protokollis vaid omavärav.

Frank Liivak – 4. Tuli väljakule, aga teda ei olnud seal. Levadia ei suutnud oma ääri ründefaasis ära kasutada ja kaitsefaasis oli Flora ääreründajatel kogu aeg vaba ruum.

Milijan Ilic – mängis hinde teenimiseks liiga vähe. Ja on sellega ilmselt rahul.

Soccernet.ee toimetuse hinded Florale:

Matvei Igonen – 7. Ei osanud ilmselt ise ka oodata, et Tallinna derbist tema jaoks nii rahulik päev kujuneb. Kui Beglarišvili üllatas, suutis reageerida. Kui keegi proovis kuskilt lüüa, oli valvel. Hätta jäi ainult siis, kui üle jala läinud Putincanini tsenderdus maandus lõpuks lati peal, mitte värava katusel.

Michael Lilander – 7. Kaitses teda ülemäära proovile ei pandudki ja rünnakule polnudki nagu väga vaja minna. Aga kui käis, oli hea. Ääred toimisid kenasti.

Markkus Seppik – 7. Lohakas mõningate söötudega ja avapoolajal oleks võinud sellest korra ka suur pahandus tekkida. Aga oma põhitööd tehes ehk kaitstes mõjus seinana, vastu mida Levadia rünnakud kinni jooksid. Hoolimata noorusest julgeb ka sõna sekka öelda, kui keegi kaaslastest unistama kipub.

Märten Kuusk ja Markkus Seppik rõõmustamas Robert Kirsi omavärava üle. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Märten Kuusk – 8. Kui tavaline eestlane toob omale jõuluks kuuse tuppa, siis Flora istutas omale Kuuse juba ammu värava ette. On tiheda ja terava okkaga. Eemalt hea vaadata, aga vastu minnes torgib jubedalt. Jõulupuule omaselt on tihti ilusate pakikestega ümbritsetud - neil on üldiselt sildikesed nagu "stabiilsus", "kord majas" ja "kolm punkti".

Ken Kallaste – 8. Mida pikemaks kasvavad lokid, seda paremaks läheb mäng. Kallaste on Flora jaoks üliõigel ajal vormi saanud ning tema kogemused maksavadki just sellistel hetkedel ja nii suurtes mängudes kõige paremini. Võttis varajase väravaga pinge maha ja edasi mindi juba oma teed.

Markus Soomets – 7. Alustas paari üsna kehva eksimusega, aga saavutas matši jooksul enesekindluse. Kui palju oli selles rolli enda paremas häälestamises ja kui palju Levadia mandumises, ei tea, ent kokkuvõttes korralik partii, mis aitas keskvälja Flora hallata hoida.

Martin Miller – 7. Ei säranud nii nagu paaris viimases kohtumises, aga oli nagu muna taignas ehk sidus jahu omavahel kokku - tulemuseks hõrk maitseelamus. Oli liikuv ja rügas korralikult ka musta tööd teha. Mängib kõrge eneseusuga.

Sergei Zenjov – 8. Väga terav, kiire ja enesekindel. Mida tähtsam mäng, seda paremini mängib. Podholjuzin oli temaga püstihädas. Samas töötas ka väga kohusetundlikult kaitsesse. Polnud harv juhus, kus võttis ühe kasti ees ette ja lõi peale ning hetk hiljem klaaris enda kasti juurest Levadia rünnaku. Värav oli lihtsalt kogu selle suurepärase etteaste boonus.

Flora ründemäng õnnestus ideaalselt. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Konstantin Vassiljev – 8. Kolm väravasöötu ja rohkem polegi nagu vaja öelda. Sellistel hetkedel oskab oma kogemused maksvusele panna. Võib-olla duellides tuli liialt kaotuseid, aga kui lõpuks vead meeskonna supertsenderduste ja väljakul vajalikel hetkedel tehtud manitsustega oma suurima rivaali üle 5:1 võidule, siis töö on tehtud enam kui korralikult.

Henrik Ojamaa – 8. Nahaalne, agressiivne ja otsustav ehk tüüpiline Ojamaa. Värav oli kaunilt finessiga löödud. Kui Vlasi Sinjavskiga oli Flora vasakäär heal päeval väga ohtlik ja halval päeval anonüümne, siis Ojamaaga on see tiib alati terav.

Rauno Sappinen – 7. Suurepärase pressinguga sundis Vallneri eksima, mille järel lõi oma järjekordse värava. Tegi Peetsoni elu väga raskeks. Kaitsjatel on tema vastu lihtsalt paganama keeruline, sest ka hetkeks ei tohi Sappineni silmist lasta.

Marco Lukka – 7. Täitis väärikalt Ken Kallaste poolt üle antud rolli. Oli kindel ja muud polnudki sel hetkel enam vaja.

Rauno Alliku ja Markus Poom – mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
SUPERKARIKAS
SN Soomes | Benzema vabandas Soccerneti ees südamliku naeratusega  (video!)
VIIMASED TÕKKED
Meistrite liiga läheneb: Luuk de Jong kukutas lisaajal Monaco, Rangers ületas belgia mäe, leedukad langesid pea püsti
VÄRSKE PODCAST
Pikk ette (ja ise järele) | Paide tõi Lillekülla 7500 pealtvaatajat, sest nad ei ole inimesi närvi ajanud
Udune Albion | Paneme poe kinni, sest Manchester City on tiitli endale ostnud?  (külas Leitmaa!)
TIPPLIIGAD KOGUVAD HOOGU
MULTIMEEDIA
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
22
20
2
0
62:11
62
2.
Tallinna FCI Levadia
22
18
3
1
52:9
57
3.
Nõmme Kalju FC
22
14
4
4
45:18
46
4.
Paide Linnameeskond
20
11
3
6
47:20
36
5.
FC Kuressaare
22
9
4
9
26:30
31
6.
JK Narva Trans
22
6
3
13
27:40
21
7.
Tartu JK Tammeka
22
5
3
14
18:44
18
8.
JK Tallinna Kalev
22
4
3
15
21:62
15
9.
Tallinna JK Legion
21
3
5
13
19:44
10
10.
Pärnu JK Vaprus
21
2
2
17
21:60
8