Atletico sihib endiselt tiitlit: väikeklubi hoidis neid hästi kuival, kuid sariväravakütid tulid appi (0)

Angel Correa (taga) lõi avavärava ning Marcus Llorente tegi mõlemale tabamusele eeltöö. Foto: Scanpix / Rodrigo Jimenez / EPA

Hispaanias suure osa hooajast liidripositsiooni hõlmanud Atletico Madrid võõrustas täna uustulnuk Huescat, kes suurepäraselt kaitses püsis ning pealinnaklubile raskusi tekitas. Sellegipoolest suutis Atletico mõlema poolaja lõpus korra skoorida ja seega vägagi olulised kolm punkti tabelisse lisada.

Kusjuures kui rahvaarvu poolest sarnaneb Huesca meie Narvaga (ehk 65 korda väiksem Madridist), siis jalgpalliplatsil on viimasel ajal näidatud võrdväärset mängupilti Atleticoga: mõlema võistkonna punktisaak eelnenud neljast liigamatšist on seitse. Tuleb mainida ka seda, et kluide hooaja esimene duell lõppes 0:0 seisul.

Huvitaval kombel oligi valitsev esiliiga meister parema algusega: kärmelt tekitati Jan Oblaki jalge ees tõeline segadus, mis siiski väravavõrku ei jõudnud. Tasapisi ärkasid Atletico mehed üles ning juba poolaja lõpus löödi oma avavärav, kui Angel Correa skooris seitsmendat korda sel hooajal. Argentiinlane on nüüdseks juba kolm kohtumist järjest kas löönud ise või teinud eeltöö tabamusele.

Teisel poolajal käis juba kõik Atletico taktikepi all, kuid Huesca kaitseliin püsis südikalt ees ehk väravalisa ei tulnud pikalt. Alles 80. minutil nähti taaskord väravavõrku sahisemas, kuid seegi oli tänu külalistiimi eksimusele: Marcos Llorente napsas vastastelt palli ära ning söötis endaga samal joonel olnud Yannick Carrascole, kes lõi ise kolmandat matši järjest kolli.

Atletico Madrid - Huesca 2:0 (1:0)