Holland ja Hiina korraldasid väravatesaju, naiste jalgpalliturniiril said selgeks alagruppidest edasipääsejad (1)

Hollandlannad väravat tähistamas. Foto: Scanpix / Amr Abdallah / Reuters

Olümpiamängudel leidis täna aset naiste jalgpalliturniiri kolmas ja viimane alagrupimängude võistluspäev, kus said selgeks gruppidest edasipääsejad ja väljalangejad.

Üllatusega sai maha Austraalia, kes hoidis naiste jalgpalli valitseja USA nulli peal ja võttis mängult 0:0 viigi näol kaasa väärtusliku punkti. Ameeriklannade eest mängisid kaasa nii Alex Morgan, Megan Rapinoe kui Carli Lloyd, aga väravalukku lahti ei muugitud.

Võidupunktid ja ühtlasi ka alagrupivõidu sai ootuspäraselt kirja Rootsi, kes alistas avapoolaja väravate abil 2:0 Uus-Meremaa naiskonna. Skoori avas Anna Anvegard, eduseisu duubeldajaks oli Madelen Janogy.

Kanada ja Suurbritannia tulid omavahelisele mängule vastu võrdlemisi võrdsete vastastena ning lahkusid sealt samamoodi. Adriana Leoni viis Kanada juhtima, kuid Nichelle Prince'i omavärav viis minutit enne kohtumise lõppu tegi resultaadiks 1:1.

Üllatuslikult väikese võidu (kuid siiski võidu) sai kätte Jaapan, kes alistas 1:0 eeldatava autsaideri Tšiili. Mängu ainsa värava lõi teisel poolajal Mina Tanaka.

Veelgi üllatuslikumalt väikese võidu võttis Brasiilia, kes mängis Sambia vastu alates 13. minutist ühemängijalises ülekaalus, kuna Lushomo Mweemba teenis punase kaardi. Mängu ainsa värava lõi 19. minutil Andressa.

Kui ülejäänud mängude hulgas polnud ainsatki, milles oleks kahe meeskonna peale löödud rohkem kui kaks väravat, siis Holland ja Hiina pakkusid kaasaelajatele tõelise väravatesaju. Kaks väravat lõid tulpidemaa poolelt nii Müncheni Bayerni ründaja Lineth Beerensteyn, Barcelona väravakütt Lieke Martens kui Arsenalis palliv Vivianne Miedema. Miedemale annavad tema senilöödud kaheksa väravat ka turniiri parima väravaküti positsiooni.

Alagruppidest edasi pääsenud võistkonnad on allpool märgitud rohelise, väljalangejad punase värviga.

Kanada - Suurbritannia 1:1 (0:0)