Hollandi võimas tagasitulek keeras Saksamaa niigi masendavale aastale veel vinti peale (0)

Saksamaa koondis suutis oma masendava aasta lõpetuseks enda fänne veelgi kurvastada, kui 2:0 eduseis Hollandi vastu maha mängiti.

Hollandi jaoks oli aga see risti vastupidiselt imelise aasta kuldne lõpp, sest vähemalt viiki neil vaja oligi. Tänu 85. minuti Quincy Promesi ja 90+1. minuti Virgil van Dijki tabamustele püüti oma Rahvuste liiga alagrupis Prantsusmaa kinni ja nii pääsetakse ise valitseva maailmameistri ees finaalturniirile.

Portugalis toimuval finaalturniiril osalevad juunis seega lisaks korraldajamaale veel Inglismaa, Šveits ja viimasena sinna pääsu taganud Holland. Kogu MM-i esikolmik jääb seega ülinapilt välja.

Saksamaa suutis kogu 2018. aasta jooksul võita vaid neli kohtumist (MM-il Rootsit ja sõprusmängudes Saudi Araabiat, Peruud ja Venemaad), viigistati kolm ja kaotati kuus mängu.