Hollandlane lõi Meistrite liiga ukse PSV ees kinni (0)

Meistrite liiga eelringide edenedes ja põhihooaja lähenedes muutuvad vastasseisud järjest nimekamaks. Täna lõppes teekond lisaks Nõmme Kaljule ka näiteks PSV Eindhoveni jaoks.

Hollandi hõbedaklubi, kes veel eelmisel aastal alagrupiturniiril Tottenhamilt ja Interilt punkte võttis, langes šveitslaste FC Baselile, kes on samuti Meistrite liiga vaatajale lähiajaloost hästi tuttav.

PSV oli võitnud kodumängu 3:2 ja hoidis võõrsil pikalt edasipääsust kinni, kuid saatuse tahtel lõi 68. minutil Baselile hädavajaliku 2:1 võiduvärava Ricky van Wolfswinkel, kes on ise hollandlane.

Kaljule seitse vastuseta väravat löönud Glasgow Celtic sai järgmiseks vastaseks rumeenlaste Cluj'i. Piraeuse Olympiakos ja Plzeni Viktoria mängisid aga 140 minutit väravateta jalgpalli, enne kui kreeklaste väravaluugid avanesid ja tšehhid võimsa lõpuspurdiga 4:0 auti löödi.

Valitud tulemused Meistrite liigast:

Tel Avivi Maccabi - CFR Cluj 2:2 (1:2), kahe mängu kokkuvõttes Cluj edasi 2:3
15. Nick Blackman, 48. Yonatan Cohen - 18. pen. Juan Culio, 42. Mario Rondon

Nõmme Kalju FC - Glasgow Celtic FC 0:2 (0:1), kahe mängu kokkuvõttes Celtic edasi 0:7
10. ov. Aleksandr Kulinitš, 90+3. Marian Šved

FC Basel - PSV Eindhoven 2:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes Basel edasi 4:4
8. Eray Cömert, 68. Ricky van Wolfswinkel - 23. Bruma

Piraeuse Olympiakos - Plzeni Viktoria 4:0 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes  Olympiakos edasi 4:0