Hull mäng! Flora tabas kolm korda väravaraame, aga Kalju nihkus meistritiitlile taas lähemale (galerii!) (1)

Nagu nädala keskel FCI Levadia vastu, jäi Nõmme Kalju ka nüüd Tallinna Flora vastu võiduta. 2:2 viik tähendab siiski, et Kalju on esimesele meistritiitlile pärast 2012. aastat õige lähedal.

Mõlema peatreeneri koosseisuvalikud reetsid, et 32. voor ja tiitlimäng ei ole koht vastase üllatamiseks. Üllatusi oli kahe meeskonna peale ehk null koma viis - Sergei Frantsev ennistas algrivistusse Deniss Tjapkini, kel viimase kahe kuu peale mängupraktikat 30 minutit. Aga Marko Brtani mängukeelu tõttu puudumine vajas lahendust ehk suureks šokiks Tjapkini usaldamist lugeda ei saa.

Esimesed kümme minutit kuulusid raudselt Florale. Juba seitsmendal minutil võttis Frank Liivak soologa ette Andri Markovitši ja Reginaldi ning kõmmutas latti, jätkupalli suunas üle Rauno Alliku; kaks minutit hiljem leidis Liivaku püstsööt Mark Anders Lepiku, kes kasutas ära Maximiliano Ugge valearvestuse. Kuidagi veeres pall ka Pavel Londaku külje alt läbi ja Flora asus 1:0 eduseisu.

See mõjus Kaljule muidugi äratuskellana. Justkui automaatselt vajus mäng teisele väljakupoolele ja Kalju sai oma tahtmise pärast pooltundi, kui Liliu 25 meetrilt hirmsa pommi Magnus Karofeldi vasakusse ristnurka lajatas - 1:1!

Liliu värava ning sellele järgnenud kolm minutit ja 32 sekundit võib aga kohe Eesti jalgpalli kullafondi kirjutada. Flora lõi kohe vastu ohtliku momendi, mis tipnes karistuslöögiga paremalt äärelt; Gert Kamsi tsenderduse suunas peaga väravasse vana kaljukas Henrik Pürg, viies Flora uuesti juhtima. Pürg jõudis aga vaevu kaitsesse tagasi, kui Vladimir Avilovi pikk pall ette leidis Rimo Hundi pea ja Magnus Karofeld ei olnud piisavas valmisolekus, et pehme löök posti äärest välja tuua. 2:2.

Teine poolaeg algas võimalustevaeselt, kuid mida lähemale jõudis lõpuvile, seda rohkem läks mäng Flora kätte. Kaugelt proovisid õnne Alliku ja Markus Poom, Gert Kamsi karistuslöök tabas latti. Samas olukorras hüppas rangluu või õlaga posti Kalju puurilukk Londak, kes veel hiljemgi arstiabi vajas ja lõpuks 77. minutil vahetusega leppis. Vitali Teleš sai oma võimaluse.

Kolmandat korda ragises raamistik 84. minutil, kui karistuslööki sai proovida Markus Poom, aga palju ohtlikumaks enam Flora ei saanud. Viigiga mäng lõppes ja teoreetiline tabeliseis räägib Kalju 78, Flora 74 (kui Vaprus alistatakse), Levadia 72. Kalju vajab Tammeka (kodus), Paide (kodus), Vapruse (võõrsil) ja Transi (kodus) vastu maksimaalselt kaheksat punkti, et tiitel kindlustada.

Mängu parim - Liliu

Lisaks kõigele muule on Flora-Kalju ka kahe Premium liiga suure mängija ehk Zakaria Beglarišvili ja Liliu duell, aga täna jäi brasiillane selgelt peale. Oli küll episoodiliselt ka mängust väljas, aga lõi vaimustava värava ja teenis oma teravusega mõlemale Flora keskkaitsjale kollased kaardid, mis halvemal päeval oleksid võinud oluliselt rohkem kahju kaasa tuua.

7. oktoobril kell 15.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Nõmme Kalju FC 2:2 (2:2)
9. Mark Anders Lepik, 34. Henrik Pürg - 32. Liliu, 35. Rimo Hunt

Väravasöödud: 9. Frank Liivak, 34. Gert Kams - 32. Deniss Tjapkin, 35. Vladimir Avilov
Hoiatused: 26. Madis Vihmann, 62. Mark Anders Lepik, 64. Henrik Pürg - 60. Robert Kirss, 75. Igor Subbotin, 84. Maximiliano Ugge, 90+6. Andri Markovitš
Mänguolud: +7, pilves vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.