Hüvasti, sada! Liverpooli kõige kindlamad mehed eksisid ja kahest kingitusest Arsenalile piisaski (2)

Löögid 3:23. Lõppseis 2:1. Täpselt nii kinkis Inglismaa meistritiitli kindlustanud Liverpool Arsenalile kolm punkti.

Liverpool dikteeris absoluutselt kõike, mis Emiratesil toimus. Nende kahjuks dikteerisid nad aga ka sündmuseid enda värava ees. Kuigi Sadio Mane viis meeskonna juba 20. minutil juhtima, siis avapoolaja lõpus hakati paanikat külvama enda platsipoolel.

Virgil van Dijk on küll üks maailma kindlamaid kaitsjaid, kes polnud poolteist aastat teinud ühtegi sellist eksimust, mis väravaga lõppeks. Kõik seeriad aga lõppevad. Ta lasi Reiss Nelsonil end piisavalt segada, et lükkas ise söödu Alexandre Lacazette'i jalale ja viigiseis oli jaol.

Minut enne avapoolaja lõppu sai pea sama suure prohmakaga maha maailma parimate väravavahtide sekka kuuluv Alisson Becker, kelle kala kasutas ära see sama Nelson. Seekord Lacazette'i söödust.

Kuigi Liverpool jätkas turmtuld ja kokku tehti suisa 23 pealelööki, siis hooaja kolmas kaotus on tõsiasi. Ühtlasi tähendab see, et unistus sajast punktist sai lõpu ja Liverpooli maksimaalne saak on sel aastal 99 punkti. Manchester City kaks hooaega tagasi püstitatud rekord jääb püsima.

Arsenal - Liverpool 2:1 (2:1)