TV

Ikka ilma tiitlita: võimas Brasiilia ründeduo jättis Messi taas pika ninaga (3)

Brasiilia kapten Dani Alves valiti mängu parimaks. Foto: Copa America koduleht

Copa Americal selgus täna esimene finalist ning duellide duellis saatis kodupubliku ees mängiv Brasiilia 2:0 seisuga Argentina mehed kohvreid pakkima.

Lõuna-Ameerika klassik vastas igati ootustele ning pakkus lisaks fantastilise jalgpallile ka palju võitlust ja kollaseid kaarte. Mõned asjad aga ei muutu ning nii jääb üheks kõigi aegade parimaks mängijaks peetav Lionel Messi ka pärast 2019. aastat ilma koondisejalgpalli tiitlita. Kokku on 32-aastane Argentina kapten osalenud üheksal suurturniiril, jõudnud neljal korral finaali, aga karikast alati ilma jäänud.

2016. aasta Copa America finaalikaotuse järel ajutiselt koondise esindamisest loobunud Messi pingutas täna mehiselt, aga sellest jäi väheks. Barcelona kapteniga koos koondises nii heas kui halvas olnud Sergio Agüero tabas esimesel poolajal korra ka latti, ent väravate eest hoolitsesid Brasiilia ründeässad.

Avaväravale tegi eeltöö Roberto Firmino ning võrku sahistas Gabriel Jesus, teisel poolajal töötas see duo ka vastupidi ning sellega tagati esimesena koht pühapäevases finaalis, kuhu on jõutud nii, et enda võrku pole lubatud mitte ühtegi palli.

Teise finalisti selgitavad homme varahommikul välja Peruu ja Tšiili.

Brasiilia - Argentina 2:0 (1:0)