Iluväravad, möödalöödud penaltid ja VAR-i draama: Lombardia rivaalide heitlus pakkus kõike (0)

Edin Džeko on 21. sajandil alles teine Intei debütant, kes esimese kuue mänguvooruga löönud vähemalt viis väravat. Esimene ründeäss oli 2009/10 hooajal säranud Diego Milito. Foto: Scanpix / Claudio Giovannini / EPA

Itaalia kuuenda vooru põnevusduellis said kokku kaks eelmise hooaja parimat väravamasinat ehk San Sirol läksid vastamisi kohalik Milano Inter ning maakonnarivaal Bergamo Atalanta. Kuigi mõlemad lõid iluväravaid ja olid lõpuminutitel võidule ääretult lähedal, siis kokkuvõttes jagati punktid pooleks.

Kohtumist alustas paremini võõrustajaklubi, kes vajas vaid viit minutit, et juhtima minna: Nicola Barella saatis vasturünnaku lõpetuseks palli Lautaro Martinezile, kes kukkumise pealt nahkkera otse õhust ristnurka saatis - 1:0. Kui argentinlane on viie mänguga löönud juba neli väravat, siis itaallane sai täna kirja oma viienda väravasöödu.

Pikalt moepealinlaste pidu aga ei kestnud, kuna poolaja keskel saatis ukrainlasest väravakütt Ruslan Malinovski võimsa kahurikuuli tagumisse nurka - 1:1. Sellest ajast alates, kui poolkaitsja Serie A-sse jõudis, pole mitte kui keegi löönud temast rohkem väravaid väljaspool trahvikasti (Luis Murielil samuti kirjas kümme tabamust).

Kaheksa minutit hiljem üritas kuldse vasaku jalaga Malinovski lüüa oma õhtu teist, ent seekord blokeeris Samir Handanovic ürituse. Kodufännide kahjuks põrkas pall sloveenist aga värava ette ning seal täiesti üksinda olnud Rafael Toloi sai mänguvahendi tühja võrku lükata - 1:2.

Kui avapoolajal oli kontrollivamaks pooleks Atalanta, siis teisel poolajal vahetusid rollid: Inter hakkas üha aktiivsemalt otsima viigiväravat ning külalised ootasid kontrarünnakuid. Lõpuks said võõrustajad oma siiski kätte, kui igiliikur Edin Džeko oli õigel ajal õiges kohas ning lükkas palli tühja väravasse - 2:2.

Eriti põnevaks läks aga lõpuminutitel, mil mõlemad võistkonnad mõlgutasid korraks võidumõtteid. Esiteks teenis Inter tänu Merih Demirali hooletule käemängule penalti, kuid selle lennutas vahetusmees Federico Dimarco latti. Kaks-kolm minutit hiljem pommitas Roberto Piccoli kaugelt Interi väravaalust ning pall põrkas õnnega pooleks Handanovici sülest üle väravajoone. Seejärel sekkus aga VAR, kes andis mõista, et rünnaku alguses (või eelmise lõpus) oli Handanovic (justnimelt Interi mängija) palli napilt üle otsajoone lasknud ehk Atalanta sai hoopis nurgalöögi mitte värava.

Milano Inter - Bergamo Atalanta 2:2 (1:2)