Indoneesia liigahooajale tõmmati pidurit (Vunk: olen Persija mängija) (1)

Foto: PersijaMartin Vungile ja Jevgeni Kabajevile tööd pakkuva Indoneesia kõrgliiga hooaeg jõudis kesta vaid kaks vooru ja on hetkel teadmata ajaks peatatud.

Aprilli alguses alanud hooaeg ei jõudnud kesta kümme päevagi, kui tülli läksid Indoneesia spordiministeerium ja kohalik jalgpalliliit.

Spordiministeeriumi käsku täitnud Indoneesia profispordiagentuur esitas jalgpalliliidule nõude eemaldada meistrivõistlustelt Surabaya Persebaya ja Aruma Indonesia meeskonnad. Riigi murekohaks on arusaamatus klubide omanike osas. Jalgpalliliit otsustas saabunud palvet aga ignoreerida.

See aga vihastas riigiorganit ja erinevate sanktsioonidega hirmutamise järel otsustas liit hooaja ajutiselt katkestada. Kogu lugu pälvis aga FIFA tähelepanu, kes taunib riigipoolset sekkumist ja nüüd ähvardatakse Indoneesiat kõrvaldamisega rahvusvahelistelt võistlustelt, kui riik jalgpalliliigat rahule ei jäta.

"Jah, hooaeg on administratiivsetel põhjustel peatatud," kinnitas Jakarta Persijas leiba teeniv Martin Vunk Soccernet.ee-le. "Klubidele mõjub laastavalt antud olukord, kuna sponsorid keeravad rahakraanid kinni seniks. Mängijad loomulikult keerulises olukorras igatepidi."

Lahkumine ei ole päevakorras

Kui enne hooaja algust tekkis hetkeks kahtlus, kas Vunk Indoneesias üldse ametliku debüüdi kirja saab, siis tänaseks päevaks on olukord lahenenud.

"Minu olukord on selline, et olen Persija mängija ja ootan samamoodi lahendust nagu teised klubi mängijad," kinnitas Vunk, et lepingut lõpetatud ei ole. "See, mis ajakirjandusest läbi käis nädal tagasi, oli mõttetult üles puhutud teema."

Kui jalgpalliliit, spordiministeerium ja FIFA ühisele meelele jõuavad, on Vunk valmis väljakule naasma: hiljuti vigastuspausilt naasnud 30-aastane poolkaitsja saab meeskonnaga koos treenida ja uusi tagasilööke kogenud ei ole.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (1)

Kommentaare ei ole.

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
EUROLAHINGUD
Suluseisuvärav päästis Saksamaa jalgpalli au; Itaalial nii hästi ei läinud  (videod!)
ESILIIGA
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija
SILM PEALE!
Floras käib Liivaku ja Sorga vahel armutu duell esiründaja tiitli nimel. Henn: keeruline on jätta pingile 4 väravat löönud mängija (13)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulises kümnendas osas on luubi all Frank Liivaku ja Erik Sorga duell Flora esiründaja koha nimel.
 
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik?
SILM PEALE!
Saliste ja Tekko ristasid piigid juba enne nädalavahetuse madinat. Kumb on parem kohtunik? (0)
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" juubelimaigulise kümnenda osa "Ole kohtunik!" rubriigis ristavad piigid mehed, kes lähevad nädalavahetusel vastamisi ka palliplatsil.
Maradona võitlus kartellide külje all
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID