Inglastega vägikaigast vedav Brasiilia süvendas Tšiili muresid, Messi jalaluu jäi imekombel terveks (+ video!) (0)

Erinevalt Inglismaal mängivatest brasiillastest sai Real Madridi keskkaitsja Eder Militao omasid aidata ning nullimängu toel tüüris Brasiilia seitsmenda võiduni. Foto: Scanpix / Reuters / Claudio Reyes

Lõuna-Ameerika MM-valikmängudes jätkab seitsme vooru järel täisedu ehk seitsme võiduga Brasiilia, kes sai jõulises ja võitluslikus mängus 1:0 jagu Tšiilist.

Mängu ainsa värava lõi teiseks poolajaks platsile tulnud Everton Ribeiro, kes mängib igapäevaselt Brasiilia tippklubis Flamengos. Tšiili suutis valiksarja liidrile osutada südi vastupanu, sundis Brasiilia väravas seisnud Wevertoni korduvalt headele tõrjetele ning jäi enda arvates kohtumise lõpus ilma väljateenitud viigivõimalusest, kui Arturo Vidali kasuks ei määratud penaltit. Kaotus jätab 2010. ja 2014. aasta MM-idel kaheksandikfinaali jõudnud, kuid viimatisest MM-ist eemale jäänud Tšiili raskesse seisu, sest neil on ka seitsme vooru järel kirjas vaid üks võit.

Brasiilia koondis peab selles valikmängude aknas läbi ajama ilma hulga tippmängijateta, keda Inglismaa kõrgliigaklubid keeldusid koroonaisolatsiooni nõuete tõttu koondisele loovutama. Nii ei saanud kodumaa koondist aidata väravavahid Alisson ja Ederson, kaitsja Thiago Silva, poolkaitsjad Fred ja Fabinho ning ründajad Roberto Firmino, Gabriel Jesus, Raphinha ja Richarlison. Sama saatus tabas Peterburi Zeniti ridades pallivaid Malcomit ja Claudinhot.

Argentinal õnnestus juba pooletunnise mängu järel kümnekesi jäänud Venezuela väravalukk lahti muukida avapoolaja üleminutitel ning teisel poolajal lisasid Joaquin ja Angel Correa veel kaks tabamust. Võõrustajate üleminuti penalti enam Argentina 3:1 võitu ei vääranud. Seejuures käisid Argentina eest platsil samuti igapäevaselt Inglismaal mängivad Emiliano Martinez ja Giovani Lo Celso, vihastades sellega oma tööandjaid Aston Villat ja Tottenhami.

Mängu enimräägitud hetk leidis aga aset 32. minutil, kui koondisedebüüdi teinud Venezuela keskkaitsja Adrian Martinez tegi jõhkra vea Lionel Messi vastu. Suvel Barcelonast PSG-sse kolinud Messi pääses õnneks rängast vigastusest, Martinezt "premeeris" kohtunik aga teo eest punase kaardiga.

Selles valiksarjas heas hoos olev Ecuador sai tabelisse võidulisa, ent pidi Paraguay vastu kodus kannatama lõpuminutiteni. Alles 88. minutil viis Felix Torres nad ette ning üleminutitel kindlustas 2:0 lõpptulemuse Michael Estrada. Peruu ja Uruguay ning Boliivia ja Kolumbia leppisid 1:1 viiki. Järgmine mängupäev 5. septembril toob kaasa mitu põnevusmängu, sest esiteks lähevad vastamisi suvise Copa America finalistid Brasiilia ja Argentina, samuti võõrustab Ecuador Tšiilit.

Lõuna-Ameerika valiksarjast pääseb otse MM-ile neli paremat meeskonda. Viiendal tuleb pidada lisamänge mandritevahelisel valikturniiril, kuhu pääseb üks meeskond Aasiast, üks Okeaaniast, üks Lõuna-Ameerikast ning üks Põhja- ja Kesk-Ameerika tsoonist. Omavahel selgitatakse need kaks, kes saavad õiguse osaledaKataris peetaval finaalturniiril.

Tšiili - Brasiilia 0:1 (0:0)