Ingli harukordne, kuid geniaalne puudutus lõpetas Eibari ootuse (+ maestro Ödegaardi stiilinäide!) (0)

Hispaania kõrgliiga neljapäevases põnevaimas mängus sai Eibar hooaja esimese võidu, kui koduväljakul alistati 3:2 Sevilla.

Nii mängu käik kui senise hooaja kulg ei lubanud sellist lõppresultaati kuidagi ennustada. Seni vaid kaks punkti teeninud Eibar jäi poolajaks 0:2 kaotusseisu ning Sevilla hoidis seda seisu teise poolaja keskpaigani.

Kuid siis lõi Fabian Orellana penaltist ühe tagasi, 77. minutil pani Pedro Leon tabloole viiginumbrid ja 82. minutil keerutas Eibari vasakkaitsja Jose Angel Sevilla väravasse sellise karistuslöögi, mis külaliste staažika peatreeneri Julen Lopeteugi marru ajas.

30-aastase Angeli enda jaoks, kes on karjääri jooksul ka Romast ja Portost läbi käinud, oli tänane värav ütlemata haruldane - 11 profiaasta jooksul on ta löönud nüüd täpselt neli liigaväravat

Eibari jaoks lõppes sellega kaheksamänguline võiduta seeria. Hooaja eel vaikselt esikolmikule kandadele astumisest unistanud Sevilla oligi veel poolteist nädalat tagasi tabeliliider, kuid kaks järjestikust kaotust on nad jätnud tabelis seitsmendaks.

Baskimaa meeskondadel oli üldse tore õhtu, sest Real Sociedad tegi Deportivo Alavesi vastu sotid selgeks juba avapoolajal ja tõusis nõnda tabelis Real Madridi järel teiseks. Selle mängu ja võib-olla ka kogu vooru tipphetkeks oli Martin Ödegaardi geniaalne läbisööt Mikel Oyarzabalile, millest sündis mängu avavärav.

Tabeli alumise viisiku meeskondade omavahelises madinas mängisid Celta Vigo ja Espanyol 1:1 viiki.