Inglismaa esiliiga mehe kübaratrikk murdis kahel korral kohtumist juhtima asunud Levadia (0)

Tallinna Levadia kaotas Euroopa liiga esimese eelringi korduskohtumises Cork Cityle 2:4 ning langes koondtulemusega 2:6 konkurentsist.

Jevgeni Kobzar viis levadialased juhtima 15. minutil, kui murdis vasakult äärelt palliga läbi ning lõi mänguvahendi värava alumisesse nurka. Vastaste väravavaht Mark McNulty oli esmakordselt sel hooajal Euroopa liigas üle mängitud.

Tempokalt alanud mäng jätkus samas rütmis. Iirlased seadsid viiginumbrid tabloole 28. minutil, kui mängijate vahel tulnud palli suunas võrku kohtumise algul kollase hoiatuskaardi teeninud Karl Sheppard.

Levadia eduseisu taastas kõigest viis minutit hiljem Nikita Andrejev, kes realiseeris Kobzari mõõdetud tsenderduse väravaks. Enne seda jätsid kohtunikud märkamata Kobzari käega mängu.

Teine poolaeg algas nukralt, sest kohe esimesel minutil suutsid iirlased viigistada. Järgmisest kuust Inglismaa esiliiga meeskonna Preston North End ridadesse siirduv Sean Maguire lõi Sheppardi maast söödu kindlalt võrku.

Kui Levadia vajas edasipääsuks vähemalt kahte väravat, siis kaitsesse ei jäänud istuma ka võõrustajad. Mõlemad meeskonnad lõid poolvõimalusi, kuid väravalukku ei suudetud lahti murda.

Kohtumise lõpuhetkedel näitas aga oma klassi seesamune Maguire, kes lõi lühikese aja jooksul kaks väravat. Esimeses olukorras võttis tema löögi järel pall rikošeti Maksim Podholjuzini jalast ning hetk hiljem pääses ta nurgalöögi olukorras peaga löögile - mees ei eksinud ning vormistas lõppskoori 4:2.

Selle kohtumise lõppes ka Levadia eurohooaeg, sest mõlemas mängus saadud kaheväravaline kaotus tähendab kindlat allajäämist. Corki võidunumbrid on kokkuvõttes 6:2.

6. juulil kell 21.45 Turner's Cross staadionil

Cork City FC - Tallinna FC Levadia  4:2 (1:2) - kokkuvõttes tulemusega 6:2 edasi Cork
28. Karl Sheppard, 46., 86., 90. Sean Maguire  - 15. Jevgeni Kobzar, 33. Nikita Andrejev

Hoiatused:  8. Karl Sheppard, 52.  - 27. Igor Dudarev