Inglismaa supervõit jättis Belfasti külmaks (1)

Inglismaa - Tšehhi kohtumine Laverys lokaalis masse telekate ette ei tõmmanud. Foto: erakogu

Kuigi Põhja-Iirimaa rahutused lõpetanud Suure Reede rahuleping sai eelmisel suvel 20 aastat vanaks, pole võimalik mööda vaadata, et Iiri saare kirdenurgas asuv maa jaguneb kaheks – osad inimesed on unionistid (toetavad kuulumist Suurbritanniasse) ning osad vabariiklased (toetavad ühtset Iirimaad).

Et jalgpalli abil on ikka poliitilist meelsust väljendatud ning sees pakitsevat auru välja lastud, püstitas Soccernet.ee küsimuse – millise meelsusega jälgitakse Põhja-Iirimaa pealinnas Belfastist EM-valikmängu Inglismaa – Tšehhi? – ja asus sellele Belfasti kesklinnas vastust otsima.

Ideaalstsenaariumi järgi leidunuks mõni avalik asutus, kus osad kohalikud toetavad Inglismaad kui Suurbritannia kehastust ja teised on varjamatult rõõmsad, kui inglastel miskit untsu läheb. Midagi säärast leida ei õnnestunud. Enamgi veel – projekt läks uhke pauguga lörri. Nimelt ilmnes, et jalgpall ei huvita Belfastis keda kuraditki. Vähemalt mitte kirjeldatud kujul.

Linna progressiivsemaid avalikke asutusi koondavas Cathedral Quarter'is ei leidnud ainsatki kõrtsi või baari, mis Inglismaa – Tšehhi kohtumist näidanuks. Enamike asutuste (sh pubide) ampluaa lihtsalt ei hõlmanud sporti näitavaid televiisoreid. Toredaid tegevusi ju muidki! Ning isegi, kui need olemas olid (näiteks The Garrick), siis reede õhtu kuulus Iiri muusikutele ning telekad olid tummad!

Pika otsimise peale õnnestus kesklinnast veidi eemalt leida avalik asutus Laverys (neljapäeval kogunes arvestatav osa Eesti fänne enne mängu just seal), mille telekad näitasid, kuidas Inglismaa (järgneb lennukas teooria) väljendas trotsi, mis pesitses neis alates 1996. aastast, kui Albionil toimunud EM-finaalturniiril jõudsid tšehhid finaali, aga Inglismaa ise mitte.

Ent pärast Harry Kane'i 2:0 väravat esimese poolaja lõpus, mis kohtumise sängi ära määras, keskendus enamik seni ekraani jälginud kliente muudele tegevustele. Trend süvenes ja inglaste viies värav jäi sisuliselt tähelepanuta. Osaliselt põhjusel, et mõned endiselt jalgpalli rüppe jäänud kliendid olid vahetanud telekat ja asunud jälgima, kuidas Cristiano Ronaldoga Portugal kodus Ukrainast jagu ei saanud.

Seega on võimalikke järeldusi kaks: 1) Inglismaa jalgpallikoondise tegemised jätavad Belfasti elanikud tõesti täiesti külmaks, 2) reljeefset reaktsiooni sai otsitud valest kohast.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

REGISTREERITUD (1)
ANONÜÜMNE (0)

atleticomadrid   •  
Ott käis lihtsalt joomas :)

Sisene
Anonüümseks kommenteerimiseks vajuta siia.
NOORTE VÄGEV START
Pikk ette (ja ise järele) | Mis on lahti Nõmme Kaljuga?
MANCHESTERIS
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID