Inter saatis Barcelona Euroopa liigasse, Porto valas vundamendi edasipääsule (2)

Henrih Mhitarjan. Foto: Scanpix / IMAGO / Matteo Gribaudi / Image Photo

Meistrite liiga kaks tänast varasemat kohtumist tõid halbu uudiseid Hispaania suurklubidele, kes ise polnud siis veel väljakule astunudki.

Milano Inter vajas C-alagrupis edasipääsu kindlustamiseks võitu Viktoria Plzeni üle, mis ühtlasi tähendanuks FC Barcelona viimaste lootuste kustutamist.

Itaallased ei jätnud kodusel San Sirol midagi juhuse hooleks, lüües Tšehhi nullipoiste võrku neli vastuseta palli. Oodata tuli 35. minutini, mil kaitsest otsajoone juurde tõusnud Alessandro Bastoni andis sealt tsenderduse ja Henrih Mhitarjan sooritas täpse pealöögi.

Seitse minutit hiljem kõksas Edin Džeko tagapostist võrku Federico Dimarco eeltöö ning sama mees tegi skoori ka teisel poolajal, veeretades Lautaro Marineze söödu järel palli penaltipunkti juurest posti kõrvale. Jala sai valgeks ka Romelu Lukaku, kes lõpetas kaks kuud kestnud vigastuspausi, sekkudes 83. minutil vahetusest ning pannes juba neli minutit hiljem Joaquin Correaga kokku mängides võrgu sahisema.

Nii jääb enne õhtust Barcelona ja Müncheni Bayerni kohtumist lahtiseks veel vaid see, kas Bayern kindlustab võiduga alagrupis esikoha või mitte. Barca võib veel küll tõusta Interiga samadele punktidele, kuid omavaheliste mängude paremus annab eelise itaallastele. Samal ajal ei ole Plzenil enam võimalik Barcelonat ohustada, nii et katalaane ootab igal juhul Euroopa liiga ning tšehhide eurohooaeg saab alagrupiturniiriga läbi.

B-alagrupis nelja esimese vooru jooksul oma seljataguse puhtana hoidnud Club Brugge lagunes viiendas voorus täielikult, alistudes koduplatsil Portole 0:4. Kaks väravat sepistas Iraani ründaja Mehdi Taremi, samas kui teise poolaja alguses jättis Brugge kasutamata võimaluse penaltipunktilt viigistada.

See kaotus seadis ohtu belglaste grupivõidu, kuid edasipääsu olid nad juba varemalt kindlustanud. Samal ajal tugevdas oluliselt oma positsiooni Porto, keda lahutab nüüd Bruggest üksainus punkt, aga mis palju tähtsamgi, siis Madridi Atleticot edestavad portugallased nüüd viie silmaga.

See tähendab, et Diego Simeone hoolealused vajavad täna õhtul Leverkuseni Bayerit võõrustades tingimata võitu, sest ainult nii sakslaste alistamine kui ka viimases voorus Portole tuule alla tegemine võib Atletico veel alagrupist edasi viia. Leverkuseni jaoks on edasipääs nüüd püüdmatu, kuid Euroopa liiga pileti nimel võitlevad nad Atleticoga edasi.

Täiendatud: Atletico tegi õhtuses mängus Leverkuseniga 2:2 viigi ning see tähendaski Portole edasipääsu.