Menüü
TV
Veebisait

Intervjuu | Treener Bannikova ei kavatse II liigast kõrgliigasse kolinud Vapruse naiskonnas suuri muutusi teha (0)

Kristina Bannikova tüüris esi- ja teise liiga aastalõputurniiril Vapruse naiskonna neljandale kohale. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

II liigast otse meistriliigasse koliv Pärnu Vapruse naiskond ei kavatse uue hooaja eel ridu oluliselt täiendada.

Veel 2018. aastal rahvaliigasse kuulunud Vaprus osales möödunud aastal II liigas ning teenis üleminekumängude kaudu järgmiseks hooajaks pääsme esiliigasse. Eespool asetsenud naiskondade loobumiste tõttu tekkis aga kollasärkidel võimalus hoobilt kõrgseltskonda astuda ning sellest võimalusest haarati kinni.

Pärast eelmist hooaega liitus Vaprusega uue mängiva peatreenerina varasem Pärnu JK võtmemängija Kristina Bannikova (28). Peatreener andis nüüd Soccernet.ee-le intervjuu, milles teatas, et Vapruse naiskonna põhituumik jääb samaks. Hingusele läinud Pärnu JK võistkonnast on hetkeseisuga üle tulemas vaid Marie Saar (18) ja Marve Bessmertnõi (31).

Intervjuu Kristina Bannikovaga:

Kuidas Vapruse naiskonnas ja klubis reageeriti võimalusele tõusta meistriliigasse?
Võin julgelt öelda, et väga positiivselt. Enne Eesti Jalgpalli Liidu meistriliiga-pakkumise vastuvõtmist toimusid meil klubis koosolekud klubi juhtide ja klubis töötavate naistreenerite ning seejärel juba koos naiskonna mängijatega. Klubijuhid ütlesid, et kui meie ehk treenerite ja mängijate valmisolek on kindel, siis nemad toetavad meid igakülgselt. Kuna ükski naiskonna liige pole ka senini võtnud oma klubikohustusi kuidagi kergekäeliselt, vaid kõik on sinna maksimaalselt panustanud, kinnitasid mängijad, et on liigahüppeks valmis.

Millised on Vapruse naiskonna eesmärgid uuel hooajal meistriliigas?
Pärnu Vapruse ja Pärnu linna esindusnaiskonna eesmärgiks saab olema klubi ja linna väärikas esindamine Eesti meistrivõistlustel. Tunnetame vastutust ja soovi esineda hästi ning anname endale aru, et kõik üheskoos peame selle nimel treeningutel ja võistlustel pingutama. Loodan, et naistejalgpalli populaarsus kasvab kohalikul tasandil veelgi ning samuti mänge jälgivate kaasaelajate arv.

Kui palju uusi mängijaid Vaprusega eeldatavasti Pärnu JK-st liitub? Kui palju üleüldse II liigast meistriliigasse kolides koosseisu täiendada kavatsete? Kas saab liitujate osas rääkida ka juba mõnest konkreetsest nimest?
Naiskonnas suuri muutusi ei ole põhjust teha ning senimaani põhiraskust kandnud põhituumik jätkab uuel liigatasemel, sest nendes naistes on olemas piisav tahe ja kvaliteet. Uutest mängijatest treenivad naiskonnaga Marie Saar ja Marve Bessmertnõi ning nende liitumisega oleme mina ja naiskond arvestanud.

Vapruse mängija Anastasija Štšerbatšenia valiti äsja Valgevene aasta naisjalgpalluriks. Kas tema kindlasti jätkab ka uuel hooajal Vapruses mängimist?
Anastasija on meie naiskonna liider ning liiga üks parimatest mängijatest. Ta jätkab kindlasti naiskonnas ning lisaks mängimisele treenib ta meie klubis tüdrukute treeninggruppe.

Kas Sa ise kavatsed ennast meistriliigas Vapruse põhikoosseisu panna? Või plaanid keskenduda juba rohkem treeneritööle (kuidas see mõjutab sel juhul Sinu mängimist Eesti koondises, kuhu seni oled kuulunud)?
Minu jaoks on see väljakutse, kuidas ühildada treeneritöö ning mängimine. Klubi poolt on tugev soov ja toetus, et minu mängijakarjäär jätkuks. Eesti koondise esindamine on auasi ning kui koondise peatreener minu teeneid vajab, olen valmis uhkusega Eesti riiki esindama. Muidugi teeks mu elu natuke kergemaks, kui oleks olemas abitreener, kes saaks mängudel ja taktikatreeningutel abiks olla. Klubis olen sellest soovist rääkinud ning usun, et otsingud käivad.

Kuidas Vapruse peatreenerina kohanenud oled ja millised on Sinu esmamuljed Vapruse naiskonnast?
Uudise valguses on esimesed nädalad möödunud tormilisemalt kui ootasin. Minu esimeseks eesmärgiks treeneriks saades oli võimalikult kiiresti tundma õppida oma mängijaid. Pärast pakkumise saamist ja enne treeneriameti vastuvõtmist sain võimaluse jälgida kõrval naiskonna teist üleminekumängu. Praeguseks olen suurema osa mängijatega jõudnud ära teha arenguvestlused ning mõned nädalad olen mängijaid ka juba treeningutel näinud. Lisaks osalesime Rakveres Tarvas Cup turniiril ning Eesti Jalgpalli Liidu Aastalõputurniiril. Senimaani on muljed naiskonnast positiivsed, väga töökas ja kokkuhoidva vaimuga naiskond. Sama laieneb klubile endale – klubikultuur on väga hea ning kõigiga arvestav.

Kui novembris tuli uudis, et Sinust saab Vapruse mängiv peatreener, siis kas juba teadsid/aimasid, et Pärnu JK naiskond saadetakse laiali? Või vahetasid klubi mingil muul põhjusel?
Ei teadnud. Toona oli teadmine, et uue treeneri otsingud käivad. Minu otsus tulenes sellest, et hakkasin mõtlema rohkem tuleviku peale. Treeneritöö on ju see töö, mida olen õppinud ja mida mulle teha meeldib, ning naiskonna juhendamine on minu jaoks suur samm edasi. Sellest tulenevalt oli minu jaoks loogiline, et ka mängijatee jätkub Vapruse klubis.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
LÄBI AEGADE PARIM?
TOP 20 | #12: Eusebio - universaalselt armastatud diplomaat
TOP 20 | #13: Ronaldinho - päikesekiir, viimane omasuguste seas
VÄLISMAA
TOP 20 | #13: Ronaldinho - päikesekiir, viimane omasuguste seas (1)
Erinevalt kunagise tiimikaaslase Eidur Gudjohnseni lubadusest ei pannud Ronaldinho palli kunagi inimkeeles rääkima. Aga ta oli sellele ilmselt lähemal kui keegi teine.
 
TOP 20 | #14: Best - nii briljantne, et muutis treeningudki teistele mõttetuks
VÄLISMAA
TOP 20 | #14: Best - nii briljantne, et muutis treeningudki teistele mõttetuks (3)
George Best oli jalgpalli esimene superstaar. Viies biitel. Mees, kes võis maha müüa ükskõik mille (ja saada ükskõik mida). Jalgpallur, kelle fännikirjadega tegelemiseks oli vaja palgal hoida täiskohaga sekretäri.
NUPUTAMIST
Tunnikontroll | Koondisepausi asenduseks. Kas suudad üles lugeda kõik eelmise aasta koondislased?
VAATAME AJAS TAGASI
PREMIUM LIIGAST
SOCCERNET TV
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Paide Linnameeskond
1
1
0
0
8:1
3
2.
Tallinna FC Flora
1
1
0
0
3:1
3
3.
Tartu JK Tammeka
1
1
0
0
2:1
3
4.
Nõmme Kalju FC
1
1
0
0
1:0
3
5.
Tallinna FCI Levadia
1
1
0
0
1:0
3
6.
Viljandi JK Tulevik
1
0
0
1
1:2
0
7.
JK Narva Trans
1
0
0
1
0:1
0
8.
FC Kuressaare
1
0
0
1
0:1
0
9.
Tallinna JK Legion
1
0
0
1
1:3
0
10.
JK Tallinna Kalev
1
0
0
1
1:8
0
VIIMASED PILDIGALERIID